צילום: נועם רבקין / פלאש 90

ליברמן: "אם לא תהיה פריצת דרך עד יום כיפור – נניח הצעה חדשה"

׳ישראל ביתנו׳: "הדבר האחרון שהמדינה צריכה היום, זה בחירות. חייבים להשאיר את כל השיקולים והאגו בצד ולהגיע לפתרון. אחרי יום כיפור ניכנס בהילוך גבוה למלאכת הרכבת הממשלה. אם לא תהיה פריצת דרך עד יום כיפור - נניח הצעה חדשה"

המטה המצומצם של מפלגת ״ישראל ביתנו״ נפגש היום (רביעי) בצהריים בירושלים ודן במצב הפוליטי שנוצר במהלכו הדגישו כי הדבר האחרון שהמדינה צריכה היום, הן בחירות חדשות.

במפגש אמר יו״ר המפלגה, ח״כ אביגדור ליברמן, כי נראה שגם אם יתקיימו בחירות חדשות, המפה הפוליטית לא תשתנה משמעותית, ולכן חייבים להגיע לפתרון מושכל ולהשאיר את כל השיקולים האישיים והאגו בצד.

עוד אמר ח״כ ליברמן כי הוא מקווה שעדיין במסגרת הדו צדדית בין הליכוד לכחול לבן ניתן יהיה להתקדם הרבה מעבר למה שראינו עד היום, אך אם עד יום כיפור לא תהיה פריצת דרך, ״ישראל ביתנו״ תניח הצעה משלה לשתי הסיעות.

"בכל מקרה אחרי יום כיפור נכנס לכל מלאכת הרכבת הממשלה בהילוך גבוה" אמר ליברמן. כמו כן, הבהיר שינצל את יום השבעת הכנסת ה-22 מחר (חמישי) למגעים לא פורמליים עם ראשי כחול לבן והליכוד.

נציין כי בישיבת ראשי המחנה הלאומי שקיים נתניהו היום, ראשי הסיעות תקפו את יאיר לפיד והאשימו אותו בכך שהוא גורר את המדינה לבחירות: "לפיד לא מוכן לקבל רוטציה בין נתניהו-גנץ מפני שהוא רוצה את רוטציית לפיד-גנץ. לפיד מחזיק בגנץ כבן ערובה ולא מאפשר לו להקים ממשלת אחדות".

גורמים במערכת הפוליטית אומרים כי בסיעות החרדיות רומזים כי הם מוכנים להתפשר עם ליברמן בכמה תחומים, כולל נוסחת חוק הגיוס ודברים נוספים, אבל זה יכול לקרות רק אם יהיה מו"מ עם ישראל ביתנו ולא בשלב הנוכחי.

5 תגובות

"עד יום כיפור"…
שני דברים:
א) הם נגד דת, אז מה זה יום כיפור?
ב) הם בהחלט זקוקים ליום כיפור, רק שיזכרו לבקש כפרה, אבל לא באופן של אחטא ואשוב…

או א גוטע נייעס, גוט גוט

לא רוצים אותך ושום רעיון או הצעה מושחתת ומרושעת בממדים של שנאת חרדים .

אני לא מאמין לליברמן האיש משקר את הציבור נקודה.

רק תזכיר לי איווט מה זה כיפור? אה.. יום האופניים הלאומי. שכחתי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *