אתמול בבוקר נפתח יום הדיונים הראשון, שהתמקד בתיק 4000 – תיק בזק-וואלה. הוא הסתיים לאחר 11 שעות. אתמול אמרו עורכי הדין שקיבלו "קשב רב" מהיועמ"ש וטענו שחלק מהדברים שהציג היו חדשים. בשבוע הבא: השימוע בתיקי 1000 ו-2000

סנגוריו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החלו אתמול (רביעי) את ארבעת ימי השימוע, בהם ינסו לשכנע את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לסגת מכוונתו להגיש כתבי אישום ב"תיקי האלפים". מי שפתח את טיעוני ההגנה הוא עו"ד רם כספי, שעזב לאחר כשלוש שעות את משרד המשפטים. אחריו טען עו"ד יוסי אשכנזי, שהתמקד בתיק 4000 – וצפוי להמשיך בכך גם היום.

את ראש הממשלה מייצגים בשימוע פרקליטיו, יוסי אשכנזי (שותף במשרד הרצוג פוקס-נאמן) ועמית חדד, בתגבור עורכי דין ממשרדיהם, וכן עורכי הדין רם כספי וישראל וולנרמן, שהצטרפו לאחרונה לצוות ההגנה. במהלך ארבעת ישיבות השימוע יקבלו הסנגורים הזדמנות לשכנע את היועמ"ש כי לא נכון להגיש שלושה כתבי אישום נגד נתניהו.

עד כה סנגוריו של ראש הממשלה התמקדו בניסיון להאיר באור אחר את הראיות הקיימות בתיק, ולא בהצגת ראיות משמעותיות חדשות. מטרת עורכי דינו של נתניהו היא למנוע הגשת כתב אישום נגדו, או לפחות לשנות כמה מסעיפי האישום. במרכז התיק ניצב החשד שנתניהו קיבל החלטות רגולטוריות בשווי מאות מיליוני שקלים לטובת קבוצת בזק – ובתמורה לכך שאול אלוביץ', שהיה בעל השליטה בבזק ובאתר החדשות "וואלה", דאג לסיקור אוהד ומוטה לטובת נתניהו ובני משפחתו.

 

אחרי 11 שעות: הסתיים היום הראשון לשימוע של נתניהו

 

עו"ד יוסי אשכנזי אמר עם צאתו מחדר הדיונים אמש כי, "הצגנו ליועץ ראיות חדשות, הוא הקשיב קשה רב ובהחלט קיבלנו את התחושה שהשימוע מילא את ייעודו והוא להקשיב לטענות שלנו". לדבריו, חלק מהדברים שהציג היו חדשים ליועמ"ש אביחי מנדלבליט: "הוא לא הכיר אותם, זאת התחושה האישית שלי".

עו"ד עמית חדד הוסיף: "אין לנו ספק כי אחרי שנמשיך ונשלים גם מחר את התמונה המלאה כמשנה סדורה שהכנו – לא יישאר מהתיקים האלה דבר". לדבריו, "אנחנו מציגים תזה שהיא סדורה שלפיה מה שכתוב בכתב החשדות הוא פשוט לא נכון. אנחנו מפתיעים גם בחומר חדש וגם בזה שאנחנו מציגים באור הנכון חומרים קיימים. אנחנו מאמינים שבסופו של יום לא יישאר מכתב החשדות הזה שום דבר".

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר אמש כי, "פרקליטיו של ראש הממשלה, שהכינו את התשובות לשימוע ביסודיות רבה, ממשיכים להעלות גם בשעה זאת שורה ארוכה של טיעונים שנתמכים בראיות רבות, חלקן חדשות, שסותרים לחלוטין את הטענות בכתב החשדות".