צילום: נועם רבקין פנתון - פלאש 90, אילסטרולציה.

בעקבות תלונות למשטרה המקומית: רבני ואדמו"רי בורו פארק ב'קול קורא'

לקראת יום הכיפורים וקיום מנהג הכפרות פרסמו רבני ואדמור''י בורו פארק 'קול קורא' מיוחד הקורא לציבור להקפיד על קיום המנהג בהידור. "צריכין להשגיח הן על אופי הטיפול בעופות החיים שלא יטרפו בריסוק איברים וכדומה", קוראים הרבנים לציבור

לקראת יום הכיפורים וקיום מנהג הכפרות פרסמו רבני ואדמור"י בורו פארק שבארצות הברית 'קול קורא' מיוחד הקורא לציבור להקפיד על קיום המנהג בהידור, "הנה כבר עוררו הפוסקים בספריהם על הנחיצות להיזהר בשחיטת והכשרת העופות של כפרות, שמתקבצין הרבה יחד ודוחקין זה את זה, ומפני הדוחק והעומס על השוחטים מצויין מכשולות".

ב'קול קורא' שנכתב ונחתם לפני מספר שנים ומפורסם ברחבי העיר שוב בימים האחרונים מאריכים הרבנים ויושבי על מדין על החומרות והמכשולים הרבים המצויים במנהג הכפרות. "צריכין להשגיח הן על אופי הטיפול בעופות החיים שלא יטרפו בריסוק איברים וכדומה, וכן על כשרות השחיטה ובדיקת הסכינים וכו", נכתב עוד.

בהמשך ה'קול קורא' יוצאים רבני ומנהיגי בורו פארק החרדת בקריאה לציבור החרדי הגדול המתגורר בעיר, לקיים את מנהג הכפרות אך ורק במקומות שתחת השגחתם ששם ישנם אנשים האחראיים שהכל יתנהל בצורה הטובה והראויה ביותר.

יצוין כי המכתב התפרסם לאחר שנים שכל אחד יכל להביא תרנגולות ולפרסם ברבים בכדי שיבואו אצלו לקיים את המנהג. בעקבות תקלות רבות, כגון שיצא שהיו עושים מס' פעמים כפרות על אותו תרנגול, וכן תקלות בשחיטה ובבדיקת הסכינים, זאת בנוסף לתקלות רבות ב'צער בעלי חיים' כאשר עוברי אורח היו נרתעים מההתנהגות אל העופות והיו מתלוננים למשטרה המקומית, החליטו על הוצאת כרוז שח"ו לא תצא תקלה בקיום המנהג הקדמון.

4 תגובות

אין צורך במנהג השחיטה
מיותר לחלוטין ניתן לבצע צדקה בכסף.

מי אומר על מנהג ישראל "אין צורך" ?

עוד אחד שפותח את הפה שאין צורך במנהג

דרכי האמורי, שו"ע שם שם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *