כתב אישום הוגש נגד חמשת חברי החוליה שביצעה את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל עוז לפני כחודשיים, בו נדקר למוות החייל דביר שורק.אחד המחבלים מיוחס פיגוע דקירה משנת 2011 בעיר באר שבע בו נפצעו שני אזרחים ישראלים

כתבי אישום הוגשו היום (חמישי) לבית המשפט הצבאי ביהודה נגד קאסם עארף עסאפרה (30), בן דודו נסיר סאלח עסאפרה (24), אחמד עסאפרה, יוסף זהור ומחמוד עטאונה – חמשת חברי החוליה שביצעה את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל עוז לפני כחודשיים, בו נרצח דביר יהודה שורק הי"ד ושלפי כתב האישום חברים בחמאס.

מכתבי האישום עולה כי הנאשמים הקימו חוליית טרור תחת ארגון חמאס כדי לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות. במסגרת פעילותם, ערכו חברי החוליה אימונים ותצפיות והצטיידו בסכינים. על פי האישומים, ביום הפיגוע נסעו קאסם אל-עצאפרה ונציר אל-עצאפרה ברכבם בסמוך ליישוב מגדל עוז. כשהבחינו בדביר שורק, יצא נציר מהרכב, דקר את דביר כמה פעמים בפלג גופו העליון, והשניים נמלטו מהמקום.

כתבי האישום מייחסים לנאשמים עבירות של גרימת מוות בכוונה, המקבילה באזור יהודה ושומרון לעבירת רצח, ועבירות חמורות נוספות. בנוסף, התביעה ביקשה להאריך את מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים בעניינם. בחודש שעבר הוגש כתב אישום נגד אשתו של קאסם אל-עצאפרה, אינאס אל-עצאפרה, בגין עבירות של אי מניעת עבירה, מתן מקלט ועבירות נוספות.

מחקירתו של המחבל קאסם עסאפרה עלה כי דקר שני אנשים בבאר שבע בשנת 2011 – ולא נתפס. בנוסף, פעם אחת ניסה לבצע פיגוע דקירה באזור עין פרת, ופעם אחת באזור גוש עציון. שני הנסיונות לא יצאו אל הפועל. כמה חודשים לאחר מכן רצח את שורק בדרכו לישיבת ההסדר במחניים. גופתו נמצאה באזור כבר מספר שעות.

כזכור, לאחרונה חתם מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן על צווי הריסה לבתיהם של קאסם אלעצאפרה ונסיר אלעצאפרה. נגד צווים אלה הוגשו עתירות לבג"ץ, והן יידונו ב-31 באוקטובר 2019. כמו כן, נמסרו ב-2 באוקטובר 2019, הודעות בדבר כוונה להרוס את בתיהם של אחמד אלעצאפרה ויוסף זהור. סוגיית הריסת ביתו של מחמוד עטאונה נמצאת כעת בבחינה.