הותר לפרסום: סוכל ניסיון הברחת נשק בגבול לבנון

תצפיתניות זיהו בשבת האחרונה התנהלות חשודה של שני אנשים בצד הלבנוני של הגבול סמוך לגדר. בנוסף, נעצר חשוד בצד הישראלי של הגבול סמוך לנקודה. בתיקים נמצאו כ-40 אקדחים ומחסניות אשר תוכננו להגיע ממדינת לבנון למדינת ישראל

הותר לפרסום כי במהלך השבת האחרונה, בפעילות משותפת של כוחות צה"ל ומשטרת ישראל, סוכל ניסיון הברחת נשק בגבול לבנון. בשעות הבוקר זיהו תצפיתניות מגדוד 869 התנהלות חשודה של שני אנשים בצד הלבנוני של הגבול סמוך לגדר. לוחמי צה״ל הגיעו למרחב והחלו בתהליך בדיקה וזיכוי.

מדובר צה"ל נמר כי, האירוע נוהל בשטח על ידי לוחמי צה״ל וכוחות משטרת ישראל שזיכו את התיקים שנמצאו בשטח. בנוסף, נעצר חשוד בצד הישראלי של הגבול סמוך לנקודה. החשוד הועבר לחקירת כוהב"ט, אשר ממשיכה להתנהל. בתיקים נמצאו כ-40 אקדחים ומחסניות אשר תוכננו להגיע ממדינת לבנון למדינת ישראל. הרקע לאירוע נבדק. "צה״ל ומשטרת ישראל ימשיכו לפעול על מנת לסכל כל ניסיון הפרה של ריבונות מדינת ישראל והברחה של אמצעי לחימה לשטח ישראל", לשון הודעת דובר צה"ל.

טוראי עדי בן נעים, התצפיתנית שזיהתה את החשודים סיפרה כי, "ראיתי חשוד מתקרב לגדר וישר הבנתי שמדובר במקרה חריג. ברגע שהבנתי במה מדובר הקפצתי כוחות והכוונתי אותם לנקודה. רק אחרי האירוע, הבנתי שסיכלנו הברחת נשק גדולה מאוד. תפקידי כתצפיתנית הוא לזהות את מה שקורה בשטח ולהוות עיניים עבור המפקדים, וזה בדיוק מה שהרגשתי שעשיתי באירוע הזה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *