Yossi Zamir/Flash90

אחרי 11 שעות – הסתיים היום השני לשימוע בתיקיו של ראש הממשלה

לאחר 11 שעות של דיונים בשעה האחרונה הסתיים היום השני לשימוע בתיקיו של ראש הממשלה. הערב נחשפו פרטים חדשים מטענות צוות ההגנה של נתניהו לפיהם ההודעות שנשלחו לאלוביץ' לא היו על דעת רה"מ והם בגדר בקשות לגיטימיות

בשעה זו הסתיים יום הדיונים השני בשימוע לראש הממשלה נתניהו. הדיונים החלו היום (חמישי) בשעה 10:00 בבוקר והסתיימו אחרי השעה 21:00. זאת לאחר שאמש – היום הראשון לשימוע, שהו פרקליטי ראש הממשלה יחד עם נציגי הפרקליטות מספר שעות דומה.

ראש צוות ההגנה מטעם ראש הממשלה עוה"ד עמית חדד אמר בסיום היום כי "ביום ראשון נתחיל לטעון לגבי תיק 1000. אנחנו נראה שגם בו אין את מה שמנסים לטעון, אין עבירות. שלושת התיקים האלה צריכים בסופו של יום להיסגר".

עוה"ד יוסי אשכנזי מפרקליטיו של נתניהו סיפר כי "השימוע בתיק 4000 טרם הסתיים, וביום ראשון נקדיש לנושא עוד כמה שעות. התמקדנו היום בנושא עדי המדינה. בראשון נתמקד בנושא עבירת השוחד מול עבירת המרמה והפרת האמונים".

בתוך כך, הערב פורסמו ב'כאן 11' פרטים מחדר הדיונים. לפי הערוץ – לאחר שאתמול התמקדו סניגורי נתניהו בסוגיית ההטבות לבזק, היום בחרו להתמקד בצד השני של החשד לשוחד – הטענה כי בתמורה קיבל נתניהו סיקור אוהד באתר וואלה. פרקליטיו של רה"מ טוענים כי לא היה סיקור אוהד והסיקור שכן הופיע לא היה מתת בשוחד.

הצדדים דנו בראיות ובהודעות הטקסט לאלוביץ' בעניין הסיקור על משפחת נתניהו כשעורכי הדיו של נתניהו טענו כי הן לא היו על דעתו, ומה שכן היה על דעתו היה בגדר בקשות לגיטימיות של נבחר ציבור מול פרסומים נגדו. בנוסף נטען כי עדי המדינה בעלי אינטרס ואינם אמינים. וכי ניר חפץ פנה בנוגע לאופן הסיקור על דעת עצמו.

עו"ד עמית חדד, פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר היום בכניסתו ליום השני של השימוע כי, "אתמול הצגנו את מחצית הטענות שלנו בתיק 4,000. אני חושב שהטענות נשמעו, הן טענות נכונות וטובות, הן מפתיעות. יש ראיות חדשות, יש הסבר אחר לכל מה שנטען בכתב החשדות. היום אנחנו נמשיך בתקווה שנצליח לשכנע, אנחנו בטוחים שבסופו של יום כשנסיים את ארבעת הימים האלו, התיקים האלו חייבים להיסגר והם ייסגרו".

עמיתו לצוות, עו"ד יוסי אשכנזי, הוסיף כי, "אנחנו ממשיכים היום את השימוע, אנחנו טענו אתמול אחת עשרה שעות, אנחנו ממשיכים היום לטעון בתיק 4000, אני מעריך שנצטרך זמן דומה היום כדי לסיים את הטיעון הזה. קשב רב בלשכת היועץ ואנחנו מרוצים מזה, זה מה שצריך לעשות בשימוע. בשימוע מציגים שני דברים, מציגים טיעונים על בסיס ראיות קיימות, והטיעונים הם טיעונים שונים מטבע הדברים, ממה שהתביעה רואה בראיות, זה חלק עיקרי בשימוע. הצגנו גם ראיות חדשות, הצגנו מסמכים שלא היו במהלך החקירה".

סנגוריו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החלו אתמול את ארבעת ימי השימוע, בהם ינסו לשכנע את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לסגת מכוונתו להגיש כתבי אישום ב"תיקי האלפים". מי שפתח את טיעוני ההגנה הוא עו"ד רם כספי, שעזב לאחר כשלוש שעות את משרד המשפטים. אחריו טען עו"ד יוסי אשכנזי, שהתמקד בתיק 4000 – וצפוי להמשיך בכך גם היום.

פרקליטיו של ראש הממשלה ביקשו לתת ליועץ המשפטי לממשלה השלמת שימוע בכתב. מנדלבליט צפוי לקבל את ההשלמה, בתנאי שתינתן בימים הקרובים. בנוסף מנסים הפרקליטים לשכנע את היועץ לתת השלמות חקירה – שצפויות להימשך זמן רב.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר כי "פרקליטיו העלו שורה ארוכה של טיעונים שנתמכים בראיות רבות, חלקן חדשות, וכי הם סותרים לחלוטין את הטענות בכתב החשדות".

4 תגובות

הכל הבל הבלים. הבל מוחלט. בזבוז זמן מהחיים של כל היושבים בשימוע זה. וכן בזבוז כסף כל כך מיותר של חשמל, מים ודפים תשלומי עורכי דין וכל המעורבים בפרקליטות והדוכסות. הסריסים שמוציאים את גרונם לריק וביום מיתתם אז יבינו על מה אזל זמנם במקום לעשות תשובה. כשיפלו למשכב על ערש דווי אוי כמה הם יצטערו על כך. היכן בליתי בחיי?
בבית משפט שזה בור ריק אין בו מים רק נחשים ועקרבים בו. ותורה שם אין. הכל להבל וריק.לא ישאר מהשימוע הזה כלום.

הכי חשוב שכל יום נקבל תמונה עדכנית של העורך דין חדד…

בתי המשפט לא מושחתים?????
שופטים שופטים בני אדם לא על פי האמת אלה על פי מזג האוויר . תראו ביוטיוב על שופטים בישראל . הקליטו אותם בלי שידעו . כל מיני שקרים .בקיצור צצדדקק . זה רק כוכב בשמיים . ביבי לא זוכה למשפט צדק

מלחיץ ומפחיד כאחד
הגוף שאמור להיות עמוד הצדק
והטוהר עמוס בשרצים ארסיים
ואינטרסנטיים
אבוי למדינה שבמערכת המשפט
יש הכל
רק לא צדק

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *