Hadas Parush/Flash90

הפרקליטות דחה את תשובתה בעתירה לחקור את גנץ בפרשת המימד החמישי

הפרקליטות הייתה צריכה להגיש תשובה לבג"ץ בנוגע לפרשת הממד החמישי בהמשך החודש, אולם בית המשפט אישר את בקשתה לדחות את התשובה • עו"ד יצחק בם שהגיש את העתירה: "בעניינים אחרים החוקרים הופכים כל אבן"

הפרקליטות ביקשה מבג"ץ לדחות את תשובתה במסגרת העתירה הדורשת לחקור את יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ בפרשת הממד החמישי ובית המשפט אישר את הדחייה עד ל־21 בנובמבר. כך מפרסם הבוקר (שישי) עיתון 'ישראל היום'. לפי הדיווח, המדינה טענה בתשובה שהגישה לבג"ץ, כי העניין עדיין מצוי בבחינה, ועל כן נדרש זמן נוסף. העתירה הוגשה לבג"ץ על ידי עו"ד יצחק בם בשם ארגון לביא.

בעתירה נכתב כי ארגון לביא פנה ליועמ"ש אביחי מנדלבליט בנושא כבר ב־31 במארס, אך הוא בחר שלא להשיב לפנייה ללא מתן נימוקים. באוגוסט הורה השופט אלכס שטיין למדינה להגיש תגובה מקדמית לעתירה עד 22 באוקטובר, אך כאמור כעת המדינה ביקשה וקיבלה דחייה.

"תמוה בעיני כיצד הסוגיה שהוצפה על ידי מבקר המדינה בדו"ח שלו לפני חודשים רבים טרם נחקרה, בעניינים אחרים החוקרים בליווי הפרקליטים הופכים כל אבן ומפעילים לחץ פסול על חשודים כדי להפכם לעדי מדינה". אמר עו"ד בם, המשמש גם חבר בית הדין של הליכוד. ממשרד המשפטים לא נמסרה תגובה.

לפני כחודש דיווחנו כי הפרקליטות ביקשה ממבקר המדינה חומרים ומסמכים בנוגע לחברת המימד החמישי, שבראשה עמד יו"ר כחול לבן בני גנץ. זאת לאחר שמבקר המדינה הקודם, יוסף שפירא, פרסם דו"ח על הקשר בין חברת המימד החמישי למשטרה, בו נקבע כי אין חשד למעשים פליליים. הגיעו רבות ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולפרקליטות שדרשו לבדוק האם יש היבטים פליליים לפרשה. צריך להדגיש שכרגע אין כל חשד לפלילים נגד יו"ר כחול לבן גנץ.

בליכוד מסרו אז כי "גנץ גנב 4 מיליון שקלים מכספי הציבור על תוכנה שלא הייתה, מתוך חוזה מושחת של 50 מיליון שקלים שעשה עם המשטרה. אנחנו מקווים שרשויות החוק יחקרו את הנושא, למרות שבדרך כלל הם נוהגים לפי הכלל: 'לא ביבי, לא חוקרים'".

בחודש מרץ האחרון הסביר דובר משרד מבקר המדינה שלמה רז כי "משרד המבקר לא בודק חברות פרטיות אלא על מערך הרכש במשטרת ישראל, ומדרך הטבע לא מוזכר שום גורם פרטי" רז הבהיר כי, "כל הביקורת היא על המשטרה. יש פעם אחת שמוזכרת החברה הפרטית וזה לגבי מידע שגוי שהיא מסרה והגיעה ממנה. לא עסקנו בכל מה שמופיע בתקשורת ולא מוזכרת חברת המימד החמישי. מבקר המדינה לא מתעסק בחברות פרטיות – זה לא בסמכותו".

רז אמר אז את הדברים לאחר בקשת הליכוד לפתוח בחקירה פלילית נגד יו"ר כחול לבן במה שהם מכנים "תיק 50 מיליון" של בני גנץ. בליכוד טוענים כי חברת המימד החמישי בה שימש גנץ כיו"ר קבלה ע"פ דו"ח המבקר, 50 מיליון שקלים ממשטרת ישראל, ללא מכרז ותוך כדי הצגת נתונים שקריים למשטרה. בין הנתונים השגויים שמסרה חברתו של גנץ על כך שברשותה ארבעה לקוחות בעוד לא החזיקה אפילו באחד, בנוסף טענה החברה כי בעלת ניסיון של ארבע שנים בשוק בעוד היו לה שנתיים בלבד. בנוסף בחברה טענו שבידם מוצר מוכן לשוק כשבפועל לא היו כך פני הדברים.

2 תגובות

לא שמאלני גאה לא חוקרים סוף ממשלת הרשע.אין מלך בישראל

בטח הוא משלהם הם שתלו את גנץ.
ועכשיו חקרו אותו כמו שהם עשו לנתניהו.
זה יהיה גול עצמי.
ואם הם יתנו תשובה שלילת זה יהיה שקוף המשחק המכור של הפרקליטות וה"שופטים"
אז מה עושים כלום מחכים שיבחר או שהציבור ישכח מזה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן