מרכז הליכוד יתכנס לאשרר שנתניהו הוא מועמד המפלגה היחיד לרה"מ • מטעם המפלגה נמסר כי נתניהו קיבל את הצעת חיים כץ לכנס את מרכז הליכוד בשבוע הבא, כדי לקבוע שהוא יהיה המועמד היחיד לראשות הממשלה, גם אם ייכשל להרכיב ממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט שלא לקיים פריימריז במפלגה, יום בלבד לאחר שהודיע על כך שהוא שוקל מהלך כזה – שלפי הערכות נועד למנוע אפשרות שתקום ממשלת אחדות בראשות מועמד אחר מהמפלגה. במקום זאת, מסרו אמש (שישי) בליכוד, הוחלט לכנס את מרכז המפלגה על מנת לקבוע שנתניהו יהיה המועמד היחיד מטעמה לראשות הממשלה, לכל אורך כהונת הכנסת שהושבעה שלשום.

מהליכוד נמסר אמש כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את הצעת יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ לכנס את מרכז הליכוד ביום חמישי, ולאשרר שנתניהו הוא מועמד הליכוד לכל כהונת הכנסת ה-22. עוד נמסר כי ההחלטה קובעת שהליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שנתניהו יעמוד בראשה, בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה.

כזכור, הליכוד הודיעה כי נתניהו שוקל לקיים פריימריז בזק לראשות המפלגה. בהודעה נרמז כי המטרה היא לגרום לכחול לבן להבין שלא יקום מחליף לנתניהו בליכוד, ולהביא אותם לשבת עמו בממשלת אחדות. "מטרת המהלך היא ניפוץ אשליית 'המרד בליכוד' שלו מייחלות מפלגות אחרות, דבר שמעכב אותן מלהצטרף לממשלת אחדות", נמסר.

זמן קצר לאחר הודעת הליכוד, כתב בטוויטר ח"כ גדעון סער, הנחשב למועמד הבולט ביותר להחלפת נתניהו: "אני מוכן". בהמשך, אמר במליאת הכנסת: "כשנרצה להתייחס מעבר למילים הפשוטות והברורות, נעשה זאת בצורה מסודרת. הדברים הם ברורים, ואם יהיה צורך להוסיף מעבר לכך נוסיף בזמן אמת".