ברקע הצהרות ראש הממשלה בנימין נתניהו על מתיחות ביטחונית, הקבינט המדיני בטחוני יתכנס מחר בפעם הראשונה לאחר כחודשיים. חברי הקבינט ייפגשו לישיבה ראשונה אחר הצהריים, בצל דברי ראש הממשלה כי ישראל עומדת בפני אתגר ביטחוני

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס מחר (ראשון) אחרי הצהריים לישיבה. ביום חמישי נתניהו קרא להקים ממשלת אחדות בהרמת הכוסית לרגל השבעת הכנסת ואמר כי "אנחנו עומדים בפני אתגר ביטחוני ענק, שגדל והולך משבוע לשבוע ומתעצם בחודש-חודשיים האחרונים, ובמיוחד בשבועות האחרונים".

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס מחר בשעה 16:00. זו הפעם הראשונה שבה מתכנס הקבינט מאז שהתקיימו הבחירות האחרונות לכנסת ה-22.

כזכור, ראש הממשלה נתניהו אמר ביום חמישי לאחר טקס השבעת חברי הכנסת ה-22 שיצאה לדרכה שהקמת ממשלת אחדות היא צו השעה – ושיש לכך הצדקה ביטחונית מובהקת: "אנחנו עומדים היום בפני אתגר ביטחוני ענק שגדל והולך משבוע לשבוע, בחודש-חודשיים האחרונים ובמיוחד בשבועות האחרונים – זה לא ספין או גחמה, מי שיודע את הפרטים יודע עד כמה שהם נכונים".

"איראן הולכת ומתחמשת, התעוזה שלה והחוצפה שלה הולכים וגוברים, היא תוקפת את נתיבי השיט הבינלאומיים, תוקפת בכל המקומות וגם תוקפת ישירות כלי טיס של ארה"ב ועכשיו את שדות הנפט בסעודיה, והיא אומרת בצורה הכי ברורה – ישראל תיעלם. זה ציטוט ולא תאוריה".

הנשיא ריבלין אמר אף הוא כי "הקמת ממשלה איננה משאלת לב חברתית, בימים אלה יותר מתמיד היא צורך כלכלי ביטחוני שכמותו לא ידענו כבר שנים רבות ויודעים זאת חברי ועדת החוץ והביטחון".