שלשה ישראלים היו אמורים לנחות בישראל ביום שישי בבוקר ומסיבה שאינה ברורה לא עלו על הטיסה היעודה. זמן קצר לפני כניסת השבת, התקבל הדיווח בארגון 'שמירה אוקראינה' בהנחיית רבני הארגון הפועל בעיר אומן, הוחלט לפתוח בשבת חפ''ק

זמן קצר לפני כניסת השבת, התקבל בארגון 'שמירה אוקראינה' דיווח על שלשה נעדרים ישראלים, שהיו אמורים לנחות בישראל ביום שישי בבוקר ומסיבה שאינה ברורה לא עלו על הטיסה היעודה.

בהנחיית רבני הארגון הפועל בעיר אומן שבאוקראינה, הוחלט לפתוח במהלך השבת חפ"ק מיוחד בשיתוף עם הקונסוליה הישראלית בקייב יחד עם ארגון זק"א על מנת לאתר את הנעדרים.

במהלך כל השבת פעלו ראשי ועסקני הארגון מול כוחות הביטחון המקומיים באוקראינה, על מנת לאתר את מקום הימצאם של השלשה, עקב חשש ממשי כי נשקפת סכנה לחייהם.

עם צאת השבת אותרו השלושה בעיר מעזיבוז' סמוך לקברו של הבעל שם טוב זיע"א, כשהם בריאים ושלמים, הם אף יצרו קשר עם בני משפחותיהם המודאגים בישראל.

שלומי אלישע מארגון 'שמירה אוקראינה' מסר בתגובה כי בצהרי יום השבת קיבל טלפון מישראל, כאשר על הקו הייתה אמא של אחד הנעדרים, והתלוננה כי בניה היו אמורים לצאת ביום רביעי לאיסטנבול ומשם לישראל, וטרם יצרו קשר, בארגון 'שמירה אוקראינה' החלו בפעילות אינטנסיבית שכללה בדיקה יסודית במעברי הגבולות ובבתי החולים לבדוק אם שמם של הנעדרים מופיע שם.

לקראת צאת השבת כאשר מצאו ששמם לא מופיע בכל הרישומים של מעברי הגבולות ובתי החולים באוקראינה, עירבו את ארגון 'אוהלי צדיקים' בעזרתו של העסקן נחמן שטיינברג חבר הארגון, כאשר במהלך החיפושים נמצאו הנעדרים בריאים ושלמים בקברו של הבעל שם טוב במעזיבוז'.