צילום: צילום: פלאש 90

בעקבות האסונות בשכונה: המרא דאתרא עורר על צניעות ומצוות צדקה

המרא דאתרא של 'אחוזת ברכפלד' הגאון רבי ישראל זיכרמן שליט"א עורר במהלך דרשתו המרכזית דרשת 'שבת שובה' בעיר בה נטלו חלק מאות מתושבי המקום על מצוות צדקה וחיזוק הצניעות בעקבות מחלות שפקדו צעירים מתושבי העיר ל''ע
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

בעקבות האסונות שאירעו בתקופה האחרונה באחוזת ברכפלד במודיעין עילית, כאשר רק בשנה החולפת הלכו כמה מתושבי העיר לבית עולמם בדמי חייהם, ומחלות שפקדו צעירים מתושבי העיר ל"ע.

עורר על כך מנהמת ליבו המרא דאתרא של 'אחוזת ברכפלד' הגאון רבי ישראל זיכרמן שליט"א במהלך דרשתו המרכזית דרשת 'שבת שובה' בעיר בה נטלו חלק מאות מתושבי המקום.

במהלך דרשת 'שבת שובה' בבית הכנסת המרכזי 'ישועת דוד' באחוזת ברכפלד, נשא דברים המרא דאתרא ורב בית הכנסת הגאון רבי ישראל זיכרמן שליט"א בדבריו זעק מנהמת ליבו על הכאב הגדול אותה חוו בני העיר במהלך השנה החולפת ל"ע.

בדבריו עורר על חובת הציבור לקראת 'יום הכיפורים' לחזור בתשובה שלימה ולשמור על צביונה של העיר כיאה לפלטרין של מלך.

עוד הזכיר בדבריו כי "נמצאים אנו במצב שבכל רחוב בשכונתנו יש שם איזושהי צרה, פגע, או מקרה רח"ל, וכל המוטל עלינו מדין חובת בני העיר, הוא לשוב בתשובה שלימה בכל הנצרך, ובפרט ביום הקדוש הבעל"ט לקרוע שערי שמים על החולים שיתרפאו ועל הבריאים שלא יחלו, ושהקב"ה יאמר לצרותינו די".

בהמשך דבריו עורר על מצוות צדקה ובפרט לעניי ונזקקי העיר, כאשר הצרות שעולות ובוקעות מן הבתים השבורים זוהי ה'תרועה' הכי גדולה שיכולה להיות, ולב מי לא יחרד. עוד הוסיף ה'מרא דאתרא' כי "ע"י זה שנותנים צדקה בלי לבדוק בציציותיו של המבקש אזי גם הקב"ה יכתבנו ויחתמנו בספר חיים טובים בלי לפשפש יתר במעשינו האם אנו ראויים לכך".

יצוין כי רק לפני תקופה קצרה הלך לבית עולמו אחד מנכבדי האברכים בשכונת ברכפלד הגאון רבי יהודה יצחק אדלר זצ"ל, אשר היווה דמות לעיר כולה בשקיעות בלימוד ובהנהגות של בן אדם לחברו.

בהלוויית המנוח זצ"ל שיצאה מבית המדרש 'לדרמן' בבני ברק, ביכו אחר מיטתו אלפים מבני העיר בראשות המרא דאתרא הגר"י זיכרמן שביכה את הסתלקותו בהספד קורע לב.

כתבות קשורות

4 תגובות

 1. שיפסיקו שיעשו
  בוודאי שצריך תשובה
  אבל מי יודע מה ולמה
  איוב סבל מדוע
  את אשר יאהב ה יוכיח
  מודיעין עילית עידית שבעידית
  עמוד האור שלפני המחנה

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן