YOSSI ZAMIR-FLASH 90

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של יגאל עמיר נגד ההגבלות שהוטלו עליו

בית המשפט העליון דחה את בקשת הערעור שהגיש רוצחו של ראש הממשלה נגד ההגבלות שהוטלו אחרי שיחתו הטלפונית עם פעיל פוליטי. בין היתר נשללו ממנו שיחות טלפון, אספקת עיתונים, שימוש במוצרי חשמל והוחלט לשלוח אותו לשבוע בידוד
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

בית המשפט העליון דחה היום (ראשון) את הערעור שהגיש יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, לביטול ההגבלות שהוטלו עליו. עמיר, המרצה עונש מאסר עולם, ערער לבית המשפט העליון אחרי שבית המשפט המחוזי בלוד דחה את עתירתו על עונש שקיבל, לאחר ששוחח בטלפון, בניגוד לתנאי מאסרו.

במסגרת העונש, נשללו מעמיר ביקורי קרובים, ביקורי התייחדות, שיחות טלפון, וכן זכויות לעשות שימוש במכשירי חשמל וקבלת עיתונים. כמו כן, הוא נשלח לשבעה ימי בידוד. "שיחות טלפון, ביקורים, התייחדות ואספקת עיתונים אינם זכויות המוקנות לאסירים, אלא פריווילגיות בלבד, אשר נתינתן ושלילתן מסורות לשיקול דעתם של גורמי המשיב, ולא בנקל יתערב בית המשפט בשיקול דעת זה", נימקה השופטת יעל וילנר.

משירות בתי הסוהר נמסר: "לאור הפרה של כללי השימוש בטלפון של האסיר יגאל עמיר בשל ניהול שיחה לצורך התארגנות פוליטית, נעשה לו הליך של שלילת טובת הנאה – מניעת שיחות טלפון למשך חודשיים. בתגובה הודיע האסיר למפקד האגף על כוונתו לשבות רעב. נעקוב אחר התנהלותו בהמשך היום".

כזכור, רוצחו של ראש הממשלה לשעבר, נשפט לפני כחודשיים בהליך משמעתי על ידי מפקד בית סוהר רימון לשבעה ימי בידוד. זאת, לאחר שעמיר פתח בשביתת רעב והחזיר ארוחות. שבוע לפני ההחלטה פתח עמיר בשביתת רעב במחאה על שלילת שיחות טלפון ממנו בעקבות שיחה שניהל עם הפעיל הפוליטי יואב אליאסי (הצל).

הסיפור החל בתחקיר שפורסם ב'חדשות 13' לפיו ערך עמיר מספר שיחות לדמויות מוכרות בימין, ביניהם יואב אליאסי המוכר כ"הצל", ואף דיבר עם עורכי הדין, זאת במטרה לדון בהקמת המפלגה הקוראת לשחרורו מהכלא. כך, בשיחה שביצע עמיר מתוך הכלא לאליאסי הוא מציע לו לקחת חלק מסוים במפלגה שתרוץ בבחירות ותפעל במטרה לשחרר אותו מהכלא. בתגובה לכך אליאסי ענה לו כי הוא לא מעוניין להתערב בעניין או לייצר עם עמיר שיח כלשהו, והשיחה בין השניים מסתיימת.

עמיר פנה לאליאסי במטרה לשכנעו לפרסם פוסטים בעד שחרורו כדי להפיץ את מסרי המפלגה החדשה. "הבנתי שיש לך אתר של מאות אלפי עוקבים", אמר עמיר לצל. "במגזר הרוסי קמה תנועה שרוצה לשחרר אותי. יש שם 600 חבר'ה, פנסיונרים, אקדמאים. עכשיו הם רוצים להקים מפלגה שתרוץ בבחירות הקרובות במטרה לשחרר אותי. אחת המטרות היא גם לשנות את מפת התקשורת בארץ, שהיא כולה ביד השמאל".

אליאסי השיב לעמיר כי אינו מעוניין לפתח איתו שיח. "חשבתי שאולי עובדים עליי וגם בגלל שהייתי בשוק שהוא ואני בעלי אידיאולוגיה זהה, זה פשוט לא ייאמן", אמר אליאסי. "אני אף פעם לא מגמגם – הפעם גמגמתי. באיזה עולם אני והוא באותו הצד? אדם שהואשם ברצח ראש ממשלה בישראל. רצח רבין הוריד אותנו לברכיים וקרע אותנו לגזרים. זהו פצע בלתי ניתן לאיחוי ולעולם אני והוא לא נהיה באותו הצד הפוליטי".

שיחה זו הייתה אחת מיני רבות שביצע רוצחו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, בניסיון להקים מפלגה לשחרורו.

כתבות קשורות

ישראל חשפה את סעיד ארג'אני - האיש מאחורי המתקפה על הספינה
עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה
צה"ל מודיע: זוהו שלושה שיגורים מלבנון - שני רקטות נפלו בשטח ישראל
עימות חריג בבני ברק: החברא קדישא נגד הסכם העירייה על הקבורה באלעד
המבקר: האמון של יוצאי אתיופיה במשטרה נמוכה מאשר כלל האוכלוסייה
לאחר החלטת היועמ"ש: כתב אישום הוגש נגד זועבי על עבירות זיוף ומרמה

2 תגובות

 1. מערכת נפשעת, וחבל שאתם נותנים לזה יד. אני וכל מי שבודק זאת נוכח בבירור כי יגאל עמיר כלל לא רצח את רבין!!! והרוצח האמיתי י.ר. מסתובב חפשי בחסות כנופיית 'שלטון החוק', זו האמת ואין בלתה!!! יגאל עמיר נפל קרבן לתעלול אכזרי ומרושע של השב"כ שנמשך עד לרגע זה.

 2. כמובן. הפשע המאורגן של אנשי השלטון הכופרים של מדינת ישראל. כמה הם מסוכנים לציבור. מסכן יגאל עמיר החף מפשע.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן