לאחר ישיבת הקבינט אתמול, שר החוץ טען כי הסרת העמימות אודות תוכנית כוח קודס האיראני, ותגובת צה"ל בעקבותיו, נעשתה בהוראת כוכבי - משיקולים מקצועיים. דובר צה"ל: "ביחס לפניות כתבים הבוקר: צה״ל מקפיד על סודיות דיוני הקבינט"

לאחר ישיבת הקבינט שנערכה אתמול, שר החוץ וחבר הקבינט ישראל כץ כתב היום (שני) בחשבון הטוויטר שלו שהרמטכ"ל אביב כוכבי הבהיר שהוא זה שיזם את פרסום פעולת צה"ל לסיכול מתקפת הרחפנים האיראנית מסוריה, ועשה זאת משיקולים מקצועיים. זאת, ברקע הביקורת שעלתה בנוגע להפרת מדיניות העמימות.

"זוכרים את הוויכוח על הסרת העמימות מעל פעולת צה"ל לסיכול מתקפת הרחפנים האירנית מסוריה?", צייץ כץ בטוויטר, "ולפיד שתקף את הממשלה וטען שרק בגלל זה נסראללה הגיב? טוב, אז הבחירות הסתיימו, ואתמול הבהיר הרמטכ"ל חד-משמעית שהוא זה שיזם את הפרסום משיקולים מקצועיים לחלוטין".

ח"כ יאיר לפיד, מספר 2, בכחול לבן, צייץ בתגובה: "ישראל שתי הערות: 1. אתה גם מדליף מישיבת קבינט וגם מעביר את האחריות לרמטכ"ל? 2. שנינו יודעים שהסרת העמימות לא הייתה על מתקפת הרחפנים אלא הרבה קודם". דובר צה"ל הדי זילברמן צייץ בטוויטר: "ביחס לפניות כתבים הבוקר: צה״ל מקפיד על סודיות דיוני הקבינט".

בראיון ל'כאן חדשות' הוסיף שר החוץ כ"ץ כי הפעילות האיראנית בסעודיה אושרה על ידי האיתוללה עלי חמינאי, מנהיגה העליון של איראן, וציין כי החשיפה דומה לפעולת המנע בתקיפת חוליית הרחפנים בסוריה בחודש אוגוסט האחרון. "ישראל היא לא סעודיה. יש לנו אמצעי הגנה והתקפה ויכולות מודיעיניות ומבצעיות אחרות. צריך להיערך", הוסיף.

 

צה"ל פרסם: זהו המפקד האחראי לנסיון פיגוע הרחפנים כנגד מטרות ישראליות