צילום: הדס פרוש / פלאש 90

תיק המתנות – היום האחרון לשימוע: "הטענות שלנו הן טובות וצודקות"

"פרשת המתנות" על השולחן: סנגורי ראש הממשלה יבקשו להתמודד עם תיק 1000, במסגרתו חשוד נתניהו שקיבל מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר טובות הנאה בעת שכיהן כראש ממשלה והם צפויים לטעון כי מדובר בחברות קרובה


צפו בדבריו של ראש צוות ההגנה מטעם ראש הממשלה, עו"ד עמית חדד.

במשרד המשפטים נערך היום (שני) יומו הרביעי והאחרון של השימוע בתיקי ראש הממשלה. השימוע היום צפוי לעסוק בתיק 1000 – פרשת המתנות – וזאת לאחר שאתמול החליט סנגורי נתניהו לפרוש את טיעוניהם דווקא לגבי תיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס). פרקליטת מיסוי וכלכלה שליוותה את חקירת התיקים, ליאת בן ארי, לא תהיה בשימוע גם היום.

עו"ד עמית חדד, פרקליטו של רה"מ, אמר בתחילת היום הרביעי לשימוע: "היום אנחנו נטען לגבי תיק 1,000. הטענות שלנו הן טובות וצודקות. אנו מקווים, מצפים ומאמינים שבסופו של יום גם התיק הזה ייסגר".

"תיק 1000" עוסק בחשד לביצוע מרמה והפרת אמונים בכל הנוגע למערכת יחסים של ראש הממשלה עם אנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר האוסטרלי. לפי כתב החשדות נגד נתניהו, השניים העניקו לו טובות הנאה בדמות בקבוקי שמפניה וסיגרים בשווי של מאות אלפי שקלים.

הפרשה נחקרה בתחילה כתיק שוחד, אך לדעת היועץ המשפטי מנדלבליט לא נמצאו ראיות מספקות לקשר ישיר בין המתנות שקיבל נתניהו לפעולות שביצע לכאורה לטובת מילצ'ן. לכן נקבע כי החשד המרכזי נגד נתניהו הוא מרמה והפרת אמונים.

פרקליטיו של ראש הממשלה יטענו כי המתנות שקיבל נתניהו מאנשי העסקים הן לא בגדר טובות הנאה, וניתנו במסגרת החברות הקרובה ביניהם. בנוסף צפויים הפרקליטים לטעון כי נתניהו לא ניצל את תפקידו הציבורי לטובת מילצ'ן או הפעיל לחץ מיוחד עבורו.

הפרקליטה המלווה, ליאת בן ארי, טסה אתמול לחופשה משפחתית שעל פי משרד המשפטים נקבעה כחצי שנה מראש, בעוד השימוע לנתניהו הוארך בעוד יומיים רק לאחרונה. גורמים בפרקליטות מתחו ביקורת על היעדרותה של בן ארי, ובייחוד על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שאפשר את המצב הזה.

מנגד, במשרד המשפטים טענו כי השימוע לא ייפגע, שכן ממילא רק מנדלבליט עצמו הוא שמוסמך לקבל את ההחלטה לאחריו, ובדיונים נוכחת קבוצה גדולה של פרקליטים הבקיאים בכל פרטי התיק וטיפלו בו – אולם טענה זו לא שכנעה גורמים בפרקליטות.

2 תגובות

איך לא מתביישים לכתוב את זה בכלל.
זה כמו שיהיה תביעה עכשיו על פקח מטעם הערייה למה קיבל מהשכן קפה עם עוגיות .
נו באמת זה ראש הממשלה לא נזיר שהנזר מיין ושתה!!!
בושה תמיד אנחנו אוהבים לבזה את עצמנו היהודים ולהלל את האוייב.
כמו המשפט "קורבנות השלום"

כולם יודעים שאין כאן שחיתות כולם יודעים שיש כאן רדיפה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *