צילום: Wisam Hashlamoun / Flash90

דרמה: בית הדין הצבאי לערעורים הרשיע את המחבל בניסיון לרצח

אחרי שזוכה בגלל אורך הסכין: הורשע המחבל שדקר את נירית זמורה בניסיון רצח. חמזה אלפילאת זוכה לפני כשנה וחצי מאישום ברצח בגלל אורך הסכין והורשע בחבלה בכוונה מחמירה. הפרקליטות הגישה ערעור לבית הדין הצבאי שהתקבל היום

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

בית המשפט הצבאי לערעורים הרשיע היום (שני) את חמזה אלפילאת, המחבל שדקר ופצע קשה את נירית זמורה ב-2015, בניסיון רצח. אלפילאת זוכה לפני כשנה וחצי מאישום ברצח והורשע בחבלה בכוונה מחמירה, בין היתר בגלל אורך הסכין בה השתמש. עוד טענו השופטים בדיון כי לא ניתן להוכיח שהמחבל רצה לרצוח את זמורה ולא רק לפצוע אותה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את נירית זמורה כנפגעת עבירה מסר ,"אנו מברכים על החלטת בית המשפט הצבאי לערעורים ועל הקביעה כי דקירה על רקע לאומני יש בה כדי להעיד על כוונת המחבל. בית המשפט לערעורים נתן את הביטוי הצודק לשכל הישר וההבנה אל מול מה מדינת ישראל ואזרחיה עומדים – מול טרוריסטים רצחניים. עלינו לפעול בכל הדרכים, גם המשפטיות, כדי להביא להרתעה אמיתית כנגד המחבלים. אנו צפייה שבית המשפט הצבאי יגזור שנות מאסר רבות על המחבל".

נזכיר כי בדיון בערעור, שהתקיים לפני חמישה חודשים, פנתה נירית זמורה לשופטים, שבה ותיארה את רגעי הפיגוע, את ניסיונו של המחבל להוציא את הסכין מגבה ואת ההתמודדות שלה ושל משפחתה לאחריו.

"חשתי בגבי חבטה חזקה. עד היום אני זוכרת את הקול של החבטה הלא רגילה הזאת.. הייתי מופתעת ואף פלטתי קריאת הפתעה, בעוד הפוגע ממשיך להתעסק במשהו בגבי. אחר כך הבנתי שעשה ניסיון להוציא את הסכין מגבי. חשתי שרגל שמאל חלשה וקרסתי במקום. מעדי ראיה שמעתי שהרוצח קרא קריאת אללה הוא אכבר ורץ עם סכין שלופה.. מאז ועד היום משפחתי ואני מתמודדים עם כל ההשלכות של הפיגוע והפציעה".

עוד הוסיפה זמורה "אני אומרת לכם, תקיפת אישה מאחור הוא מעשה פחדנות. מרחק הפגיעה היה קרוב ללב. היה פה זלזול בכל משפחות ישראל. עם ישראל הוא עם הנצח, אתם יכולים לפגוע בבודדים, ואני מבקשת מבית המשפט במקרים כאללה לתת את העונש המקסימלי. אני תוהה מי מוכן להגן על רוצח כזה.. אני בטוחה בניצחון של עם ישראל ושל האנושות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן