בנאום תקיף שנשא הרמטכ"ל הוסיף כי "צה"ל הינו צבא חזק, התקפי ואחראי, הפועל בזירות רבות, בכל הממדים, וממלא את ייעודו". עוד אמר: "אנו פוקחים שבע עיניים ומקבלים החלטות מקצועיות ואחראיות, המובילות לתקיפה וסיכול של איומים"

הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי נשא הערב (שני) נאום תקיף בטקס הזיכרון לחללי מלחמת יום הכיפורים במהלכו אמר כי צה"ל לא יאפשר פגיעה בבטחונה של ישראל. הרמטכ"ל הבטיח כי: "לא נאפשר פגיעה במדינת ישראל, ואם תתרחש, נגיב בעוצמה. צה"ל הינו צבא חזק, התקפי ואחראי, הפועל בזירות רבות, בכל המימדים, וממלא הלכה למעשה את ייעודו – צבא הגנה לישראל".

עוד אמר כוכבי בפני המשפחות השכולות: "הקיץ האחרון היה עמוס אירועים ביטחוניים, מעל השטח ומתחתיו, בזירות קרובות ורחוקות. ברצועת עזה נמנעו ונוטרלו אירועי ירי רקטי וסוכלו ניסיונות חדירה פעם אחר פעם, באיזור יהודה ושומרון נמשך המאמץ המודיעיני והמבצעי שמנע פיגועים רבים, גם אם לא את כולם, ובצפון נעשתה פעילות לבלימת מאמצי איראן וחיזבאללה. האתגרים לא תמו".

46 שנים אחרי: פרוטוקול דיוני המטכ"ל הדרמטיים בימי מלחמת יום כיפור

"אנו יודעים שעלינו להיות מוכנים ורלוונטיים לאתגרי ההווה והעתיד, בהיקף הכוחות, בסוג היחידות ובשיטות הלחימה. אתגרים ביטחוניים, ניצבו בפני מדינת ישראל בעבר וניצבים בפנינו גם היום. יכולנו להם בעבר, ואנו יכולים להם גם היום. אנו פוקחים שבע עיניים, מקיימים הערכות מצב על בסיס יומי, ומקבלים החלטות מקצועיות ואחראיות, המובילות לתקיפה וסיכול של איומים, לצד שמירה על איזונים. אזרחי ישראל יכולים להמשיך בשגרת חייהם, במדינה המשגשגת והמיוחדת שהוקמה כאן".

"סבירות נמוכה למלחמה": נחשף דוח המודיעין האחרון לפני מלחמת יום כיפור