הוועדה המסדרת של הכנסת אישרה את הפיצול במפלגת ימינה לשתי סיעות נפרדות - הימין החדש והבית היהודי-איחוד לאומי. ח"כ מתן כהנא: "הבטחה שניתנה לבוחרים". ח"כ אופיר סופר: "מייחל שסיעת הבית היהודי תתאחד עם סיעת האיחוד הלאומי"

בדיון שנערך היום (חמישי) בוועדה המסדרת של הכנסת, הוחלט לאשר את פיצול מפלגת 'ימינה' למפלגת הבית היהודי-האיחוד הלאומי והימין החדש. בקשת הפיצול הוגשה לוועדה על ידי חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ, רפי פרץ ונפתלי בנט. בהצבעה שנערכה בסיום הדיון, חברי הוועדה תמכו פה אחד בבקשת הפיצול.

חברי הכנסת רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ', מרדכי יוגב ואופיר סופר יהיו חברי סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי. ואילו חברי בכנסת אילת שקד, נפתלי בנט ומתן כהנא, יהיו חברים בסיעת הימין החדש.

ח"כ מתן כהנא ייצג בדיון את הימין החדש ואמר כי בהתאם להבטחה שניתנה לבוחרים ערב הבחירות לכנסת, ובהתאם לסיכום שהוגש ליו"ר ועדת הבחירות לכנסת, הוא מבקש להתפצל לסיעה שיושב הראש שלה וב"כ הסיעה בכנסת יהיה ח"כ נפתלי בנט.

ח"כ אופיר סופר שייצג בדיון את הבית היהודי-האיחוד הלאומי אמר כי הוא מייחל לכך שסיעת הבית היהודי תתאחד עם סיעת האיחוד הלאומי למפלגה אחת.

כבר שעה לאחר סגירת הקלפיות הודיעו במפלגה על כוונתם להתפצל, אך איילת שקד הצהירה אז כי היא מקווה שהפיצול לא ייצא לפועל. בנאום במטה הבחירות של ימינה הסבירה כי פיצול הרשימה הייתה ההבטחה לבוחרים, אך היא "חושבת שצריך להמשיך ביחד, ומאמינה בציונות הדתית ביחד".

הדיון הקודם שהיה אמור להתקיים ביום ראשון נדחה בשל אילוצים טכניים, לטענת נציגי המפלגה, אך מאחורי הקלעים היו חילוקי דעות משמעותיים באשר לפיצול סביב אפשרות של בחירות נוספות שיתקיימו בחודשים הקרובים.