ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ישראל מגנה בתוקף את הפלישה הצבאית של טורקיה למחוזות הכורדים בסוריה ומזהירה מפני טיהור אתני של הכורדים על ידי טורקיה ועושי דברה. ישראל תעשה כל מאמץ להגיש סיוע הומניטרי לעם הכורדי האמיץ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה היום (שלישי) את התקיפה הטורקית בסוריה ואמר: "ישראל מגנה בתוקף את הפלישה הצבאית של טורקיה למחוזות הכורדים בסוריה, ומזהירה מפני טיהור אתני של הכורדים על ידי טורקיה ועושי דברה". עוד הוסיף נתניהו ואמר: "ישראל תעשה כל מאמץ להגיש סיוע הומניטרי לעם הכורדי האמיץ".

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, תקף מוקדם יותר את מבקרי תקיפת הכורדים בסוריה ואמר: "נשלח לאירופה 3.6 מיליון פליטים סורים, השוהים היום בטורקיה. זאת, אם המדינות האירופיות יקראו למבצע הצבאי של מדינתי בסוריה 'כיבוש'".

ארדואן תקף גם את מצרים וסעודיה ואמר: "מצרים לא יכולה לבקר את הפעולה. היא 'רוצחת את הדמוקרטיה' במדינתה", וכן ציין כי "סעודיה צריכה להסתכל במראה כשהיא מבקרת את פעולתה הצבאית של ארדואן.

כמו כן, התייחס ארדואן לשני לוחמי הדעא"ש שהועברו על ידי המיליציות הכורדיות לידי ארצות הברית ואמר: "אסירי דעא"ש שנאסרו היו צריכים להיות בכלא".

ח"כ איילת שקד, התייחסה אף היא לאלימות הטורקית נגד העם הכורדי בצפון סוריה: "לפני זמן קצר הסתיים יום הכיפורים, יום של חשבון נפש. לפני 46 שנים, בעיצומו של היום, נפתחה מלחמה שבה הצלחנו לנצח אויב שביקש להשמידנו, בגבורה רבה ובמסירות נפש של חיילי צה"ל".

"הזיכרון הלאומי שלנו מחייב אותנו להתקומם נגד אלימות שמכוונת כנגד עם. כזו היא ממש האלימות הטורקית נגד העם הכורדי בצפון סוריה. אמרתי בעבר: האינטרס של ישראל וארה"ב, למען הביטחון והיציבות באזור, הוא שתקום מדינה כורדית".

נציין כי שגריר ישראל באו"ם דני דנון רמז בראיון לגל"צ על סיוע ישראלי סמוי לכורדים, "אם אנחנו רוצים לפעול אנחנו יודעים לעשות זאת, אך לא תמיד בצורה גלויה. צריכים לחשוב איך אנו עוזרים בצורה שלא תקלקל למי שאנו מסייעים להם".