צילום: דוד כהן / פלאש 90.

בתגובה לעתירת יהדות התורה: בליכוד הגישו ערעור נגדי על תוצאות הבחירות

לאור עתירת סיעת יהדות התורה הגישו היום חברי כנסת מהליכוד ערעור נגדי על תוצאות הבחירות לכנסת ה-22. על פי הבדיקות שנערכו בתוצאות הבחירות בקלפיות נבחרות, הליכוד זכאי לתוספת של 367 קולות ויהדות התורה להפחתה של 38

בעקבות עתירת סיעת יהדות התורה הגישו היום (חמישי) 8 חברי כנסת וחברי כנסת לשעבר מרשימת הליכוד לבית המשפט המחוזי בירושלים ערעור נגדי על תוצאות הבחירות לכנסת ה-22. הערעור הוגש באמצעות עו״ד שמחה רוטמן, עו״ד זאב לב, עו״ד שמואל שניידר, עו״ד רוני לוייתן ממשרד עו״ד רוטמן-לב.

על פי הבדיקות שנערכו בתוצאות הבחירות בקלפיות נבחרות, הליכוד זכאי להישאר עם המנדט ה-32 ויהדות התורה עם 7 מנדטים כפי שהציגה ועדת הבחירות בתוצאותיה הרשמיות. על פי הנתונים: הליכוד זכאי לתוספת של 367 קולות, רשימת ימינה לתוספת של 36 קולות, יהדות התורה להפחתה של 38 קולות ושס להפחתה של 31 קולות.

מוקדם יותר היום הגישה יהדות התורה לבית המשפט המחוזי בירושלים ערעור על תוצאת הבחירות לכנסת ה-22. עם טענות המפלגה לשיבושים בתוצאות הבחירות יתקבלו, יהדות התורה תעלה ל-8 מנדטים במקום 7, בכך יכנס לכנסת ח"כ יצחק פינדרוס במקום קטי שטרית מהליכוד שתרד ל-31 מנדטים, במקום 32.

על פי הערעור שהגישו עורכי הדין איתן הברמן, מיכל רומנו ברטהולץ ואורי הברמן ממשרד שרקון בן עמי אשר ושות' ונאמן קינן ושות'. יש שני סוגים של שיבושים התגלו בתוצאת הבחירות. השיבוש האחד קשור בכך שלא נפסלו קלפיות בירכא ובפוריידיס שבהן בוצעו זיופים, ונקבע "אחוז ליקוי פוסל" גבוה (3.25%) לצד גישה מקלה בהכשרת קלפיות מזויפות. "כפועל יוצא בתוצאות הבחירות נכללות כנראה קלפיות שיש בתוצאותיהן זיוף".

רשימת טעויות מגיליונות הספירה לפי הליכוד

עתירת הנגד של הליכוד על תוצאות הבחירות לכנסת ה-22 by מערכת Jdn on Scribd

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *