מרכז הליכוד החליט: "במהלך כהונתה של הכנסת ה-22 הליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שיו"ר הליכוד ומועמדה לראשות הממשלה, מר בנימין נתניהו, יעמוד בראשה - בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה"

חברי מרכז הליכוד אישרו הערב (חמישי) הצעה שקובעת כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד מטעם המפלגה להרכבת ממשלה בכנסת הנוכחית. המרכז, שבו חברים כ-3,700 איש, התכנס באקספו תל אביב (גני התערוכה), אך לפי ההערכות הגיעו לשם רק כעשירית מהם – כ-300 בלבד. בליכוד אמרו כי ההצבעה נערכה באופן גלוי, ואושרה ב"רוב מחוץ".

"המרכז מאשרר כי יושב ראש הליכוד וראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שבהתאם לסעיף 85 לחוקת הליכוד הוא מועמד תנועת הליכוד לכהונת ראש ממשלת ישראל, הוא מועמד הליכוד לראשות הממשלה לכל כהונת הכנסת ה-22", קבעו חברי מרכז הליכוד. "במהלך כהונתה של הכנסת ה-22 הליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שיושב ראש הליכוד ומועמדה לראשות הממשלה, מר בנימין נתניהו, יעמוד בראשה – בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה".

מוקדם יותר דווח כי ראש הממשלה נתניהו לא יגיע לאירוע מרכז תנועת הליכוד. לאירוע, הגיעו רק כ-200 מחברי המפלגה. נתניהו צייץ לאחר אשרור מועמדותו: "תודה לחברות וחברי מרכז הליכוד על התמיכה המוחצת והאמון המלא בי ובליכוד".

כזכור, בשבוע שעבר נמסר מטעם הליכוד כי נתניהו קיבל את הצעת יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ לכנס את מרכז הליכוד ולאשרר שנתניהו הוא מועמד הליכוד לכל כהונת הכנסת ה-22. עוד נמסר כי ההחלטה קובעת שהליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שנתניהו יעמוד בראשה, בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה.