הפיגוע סמוך לדולב: צה"ל מיפה את בית אחד המחבלים לקראת הריסה

הכוחות ביצעו מיפוי הנדסי של בית המחבל יזן חסין חסני מג'מאס, אחד מחברי החוליה החשודה בביצוע הפיגוע שבו נרצחה הנערה רנה שנרב הי"ד, זאת לצורך בחינת האפשרות להריסת הבית. במקביל, נמשכים הדיונים בעקבות מצבו של ראש חוליית המחבלים

בעקבות הפיגוע שאירע בתאריך 23 באוגוסט 2019 במעיין דני סמוך ליישוב דולב שבמרחב החטיבה המרחבית "אפרים" בו נרצחה הנערה רינה שנרב הי"ד ונפצעו אביה ואחיה, איתן ודביר שנרב, פעלו הלילה לוחמי צה"ל בכפר ביר זית שבמרחב החטיבה המרחבית "בנימין" למיפוי הנדסי של בית המחבל יזן חסין חסני מג'מאס, אחד מחברי החוליה החשודה בביצוע הפיגוע. "המיפוי בוצע לצורך בחינת האפשרות להריסת הבית", נמסר מדובר צה"ל.

כזכור, המחבל כבן 25 נעצר לפני כשבועיים, אז נמסר מהשב"כ כי הוא פעיל חז"ע, תושב רמאללה שהיה עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור עממי, והיה שותף מלא לתכנון הפיגוע וביצוע הפיגוע בפועל. את הבפיגוע ביצה יחד עם חוליית מחבלים שכללה את סאמר מינא סלים ערביד, קסאם עא כרים ראגח שבלי ויוסף אולד מחמד.

ערביד, ראש החוליה, אושפז במצב קשה לאחר חקירתו בשב"כ, ונטען כי נחקר באמצעים חריגים בכדי למנוע פיגועים. "במהלך חקירתו של ראש תשתית הטרור שביצעה את פיגוע המטען במעיין עין דני שבו נרצחה רינה שנרב ז"ל, הנחקר דיווח כי אינו חש בטוב. בהתאם לנוהלים, הועבר לבדיקות וטיפול רפואי בבית חולים", נמסר מהשב"כ.

גורם ביטחוני אמר כי המחבל נעצר ללא הפעלת כוח, והועבר לידי השב"כ ללא שום פגיעה גופנית. הוא הוגדר כ"פצצה מתקתקת" בשל מידע על מטען חבלה נוסף שעלול לשמש לפיגוע, ובשב"כ פעלו בהתאם לאישור חריג לחקירות צורך – כלומר הפעלת לחץ פיזי כדי לחלץ ממנו את המידע שיכול למנוע את הפיגוע.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *