כוח צה"ל בגולן פתח באש בשל חשש לרחפן שחדר מגבול סוריה. מצה"ל נמסר כי לאחר בדיקה - נשללה האפשרות שרחפן חדר לשמי ישראל. לפני כחודשיים צה"ל סיכל במהלך ליל שבת ניסיון פיגוע של כוח קודס בסוריה, שעות לפני שתוכנן להתבצע

לוחמי צה"ל ברמת הגולן פתחו הערב (ראשון) באש לאוויר בעקבות חשד לכלי טיס שחדר לישראל. מבדיקת האירוע בצה"ל שללו חדירה של רחפן, והודיעו על חזרה לשגרה.

מצה"ל נמסר כי הכוח חשד שמדובר ברחפן ועל כן ביצע ירי של כמה כדורים בנשק קל לעבר הנקודה. עם תום האירוע ערכו הכוחות סריקות בשטח, וסיומן הכריזו על חזרה לשגרה. לא ניתנו הנחיות מיוחדות לתושבי האזור.

נציין כי לפני כחודשיים צה"ל סיכל במהלך ליל שבת ניסיון פיגוע של כוח קודס בסוריה, שעות לפני שתוכנן להתבצע. חיל האוויר תקף מבנה של הכוח האיראני בכפר עקרבה שבאזור דמשק. באופן חריג נטל צה"ל אחריות על התקיפה של הכוח, שתכנן לפגוע במטרות בצפון הארץ באמצעות רחפנים תוקפים. מרכז המעקב הסורי דיווח כי לפי המידע שיש בידיו, ישנו אזרח אחד הרוג, לא ברור אם כתוצאה מהתקיפה או כתוצאה מהטילים שירו מערכות הנ"מ הסוריות כדי לסכל את התקיפה.

בנוסף, לפני חודשיים תועדו לוחמי צנחנים באזור יורים מטחים באוויר לעבר כלי טיס שחג מעליהם, אך לאחר מכן התברר כי מדובר במטוס ישראלי אזרחי שהיה במשימת צילום.

בהתחלה עלה חשש שמדובר בירי סורי, אולם בהמשך התברר כי מדובר בירי של צה"ל. הטייס הרגיש מכה בכנף ובתחילה חשב שמדובר במכה כתוצאה מפגיעת ציפור. כך סיפר לחבריו.