צילום: נועם רבקין / פלאש 90

ההדלפה מהקבינט: הרמטכ"ל מחאה בפני נתניהו – שר החוץ התנצל

ביום ראשון שעבר התקיימה ישיבת קבינט שכללה גם סקירה של הרמטכ"ל כוכבי. ביום שני בבוקר, צייץ שר החוץ כי כוכבי הבהיר במהלך ישיבת הקבינט שפרסום הסיכול של פיגוע הרחפנים האיראני נעשה ביוזמתו. הרמטכ"ל כוכבי זעם וכץ התקשר להתנצל

הרמטכ"ל אביב כוכבי שיגר ביום שני שעבר מכתב מחאה חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו וזאת בתגובה להדלפה של דבריו בישיבת הקבינט ע"י שר החוץ ישראל כ"ץ, כך לפי גורמים שמעודכן בפרטי הפרשה. לדבריו כמה שעות לאחר שיגור המכתב התקשר שר החוץ ישראל כ"ץ לרמטכ"ל כדי להתנצל וליישר את ההדורים. כך על פי הפרסום הערב בערוץ 13.

ביום ראשון שעבר התקיימה ישיבה ארוכה של הקבינט המדיני-ביטחוני שכללה גם סקירה של הרמטכ"ל אביב כוכבי. ביום שני, ה-7 באוקטובר בבוקר, צייץ שר החוץ ישראל כ"ץ בחשבון הטוויטר שלו כי כוכבי הבהיר במהלך ישיבת הקבינט שפרסום הסיכול של פיגוע הרחפנים האיראני בסוריה לפני כמה שבועות נעשה ביוזמתו. כ"ץ השתמש בדבריו של הרמטכ"ל בישיבת הקבינט כדי לתקוף את ח"כ יאיר לפיד שהאשים את נתניהו בפגיעה בעמימות של פעולות צה"ל בסוריה ממניעים פוליטיים.

גורמים מעורים בפרטי הפרשה ציינו כי כוכבי רתח על הציוץ של ישראל כ"ץ. אחד הצעדים שעשה בתגובה היה לשגר מכתב חריף לראש הממשלה נתניהו בו הביע מחאה גם על ההדלפה עצמה מצידו של שר החוץ וגם על העיוות של דבריו בישיבת הקבינט והשימוש שעשה בהם כ"ץ לצרכים פוליטיים.

כוכבי כתב לנתניהו כי הוא רואה את הדברים בחומרה וביקש כי בפתיחת ישיבת הקבינט הבאה תינתן לו רשות הדיבור כדי להביע את מחאתו ישירות בפני השרים.

כמה שעות לאחר מכן שר החוץ כ"ץ התקשר מיוזמתו לכוכבי כדי לישר את ההדורים. גורמים שמעורים בתכני השיחה ציינו כי כ"ץ התנצל והדגיש כי לא התכוון לפגוע ברמטכ"ל או להביך אותו. בשעות הערב של יום שני נתניהו שוחח גם כן עם כוכבי בעקבות המכתב ששיגר.

מלשכת שר החוץ נמסר בתגובה: "לא התקיימה שום שיחת התנצלות בין שר החוץ ישראל כ״ץ לבין הרמטכ"ל אביב כוכבי. השניים מקיימים יחסי עבודה מצויינים במשך שנים, וכך בכוונתם להוסיף ולעשות גם בעתיד". בלשכת נתניהו ובדובר צה"ל סירבו להתייחס לפרטים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *