השופט מלצר ליועמ"ש ולמפכ"ל: יש לחקור חשד לזיופים ב-31 קלפיות

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר פנה למנדלבליט וכהן, לצורך בחינת פתיחה בחקירה פלילית בעקבות חשד לאי סדרים ב-31 קלפיות בבחירות. כמו כן הועברו חומרים לגבי חשש להצבעה כפולה ב-22 מקרים בארבע קלפיות

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, פנה ליועץ המשפטי לממשלה ולמ"מ המפכ"ל הכללי, לצורך בחינת פתיחה בחקירה פלילית בעניין הכללת קלפיות שונות בתוצאות בחירות לכנסת ה-22, בעקבות אי סדרים בעבודתן של 31 ועדות קלפי שונות ברחבי הארץ.

על פי הודעת הוועדה, ביום הבחירות ובימים הסמוכים, התקבל בוועדת הבחירות המרכזית מידע הן מדיווחים מגורמים חיצוניים והן כתוצאה מהליכי בדיקה שערכה הוועדה, המצביע על קיומם של אי סדרים בעבודתן של 31 ועדות קלפי שונות ברחבי הארץ, והן בהתנהלות גורמים שונים המעוררים חשד לכאורה לעבירות על טוהר הבחירות ועבירות פליליות נוספות.

מדובר בפתיחת חקירה ב: כפר ירכא: לגבי – 13 קלפיות. פרדיס: לגבי – 5 קלפיות. שפרעם: לגבי – 3 קלפיות. ערערה: לגבי קלפי אחת.
סח'נין: לגבי – 2 קלפיות. כפר קאסם: לגבי – 2 קלפיות. בית שמש: לגבי קלפי אחת. עראבה: לגבי קלפי אחת. כרמיאל: לגבי קלפי אחת. חיפה: לגבי קלפי אחת.

כמו כן, הועברו חומרים לגבי חשש להצבעה כפולה במספר מקרים ב: ג'סאר א-זרקא, קלפי מס' 6– התגלו 5 מקרים של הצבעה כפולה. דיר אל-אסד, קלפי מס' 12– התגלו 7 מקרים של הצבעה כפולה (אחוז ההצבעה בקלפי זו היה חריג ועמד על 95%). חיפה, קלפי מס' 343– התגלו 5 מקרים של הצבעה כפולה (אחוז ההצבעה בקלפי זו היה חריג ועמד על 95%). לפיד, קלפי מס' 1 – התגלו 5 מקרים של הצבעה כפולה.

כמו כן, הועברה תלונתה של הגב' אורנה אנג'ל, בה נטען כי משקיפים שונים מטעם רשימת העבודה ורשימת המחנה הדמוקרטי גילו שבוועדות הקלפי שבהן הוצבו, כבר ישנם משקיפים מטעם אותן הרשימות, המחזיקים בכתבי מינוי מזוייפים. זאת ועוד, צורפה תלונתה של חה"כ קטי שטרית בנוגע לבוחרים ששהו לכאורה בחו"ל ביום הבחירות, ועל-פי דיווחים שהגיעו לידה, נרשם כאילו הם הצביעו בקלפיות אליהן הם משוייכים על-פי מעונם בארץ.

בנוסף, הועברו תלונות מטעם רשימת "הפיראטים", ומטעם רשימת הליכוד הכוללות תלונות על התנהלותן של ועדות קלפי שונות שחלקן מעלות חשש לאי סדרים וביצוע עבירות פליליות.

השופט מלצר מבקש ממנדלבליט וכהן לעדכנו, ואת יו"ר הוועדה שיבוא במקומו, תוך חודש ימים בדבר החלטותיהן במכלול, וכן מבקש לקבל עדכונים בדבר התקדמות ממצאי החקירות ככל שיפתחו כאלה, וזאת מדי חודש עד לתום הליכי החקירות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *