צילום: שי מכלוף, באדיבות המשפחה

"מרומז בהושענות": איך הגיב המקובל הנודע כששמע על האסון בחוף הים?

אחד מגדולי המקובלים כששמע הערב על פטירתו של הנער חיים אשר חזות ז"ל מפגיעת ברק הפטיר כי הגימטריה של שמו הוא "איתן הנזרק בלהב אש" הנאמר בהושענות. המקובל הסביר כי הבחור הצדיק אשר חיים חזות הינו כפרה על עוונות הדור

אחד ממקורביו של גדול המקובלים בדור הנערץ על כלל הציבור החרדי, נכנס למעונו של המקובל וסיפר לו על האסון היום בפטירת הבחור למשפחת חזות בעקבות ברק שפגע בו אמש (שלישי) כששהה בחוף הים יחד עם משפחתו.

המקובל הנודע הסתגר במחשבותיו ממושכות, וכשהוא אחוז שרעפי קודש הפטיר למקורבו: "חיים אשר חזות ייפגע" בגימטריה, 1163, "איתן הנזרק בלהב אש" הנאמר בהושענות בגימטריה 1163" ויהי לפלא. (איתן הנזרק בלהב אש בגימטריה 1163 עם הכולל).

המקורב שנדהם לשמיעת הגימטריה הזו, ביקש הסבר, והמקובל הסביר כך, כמו שבהושענות בסוכות אנו מתחננים לגאולה וישועה למען איתן הנזרק בלהב אש שזה אברהם אבינו, כך גם הבחור הצדיק חיים אשר חזות שהלך לעולמו בלהב אש הינו כפרה על עוונות הדור, ולהחשת ביאת משיח צדקנו'.

יצויין כי ל'חדשות JDN' הגיעו הפרטים המלאים כולל שמות המקובל ונאמנו, אך בעקבות בקשתו המפורשת של המקובל מנאמנו לבל יפרסם את הגימטריה בשמו, אנו נאלצים להשמיט את שמו.

8 תגובות

שהקבה יאמר לצרותינו די

אתם אומרים בשם איזה מקובל שהילד הצדיק "אשר" שנפטר מפיגעת הברק –  היה כפרה על הדור וצירף לזה גימטריה יפה, נו באמת? אם יש "כפרת עוונות" סימן ש-'יש' עוונות, אי אפשר להמשיך בסדר היום, כמה "כפרת עוונות" כאלו נצטרך לעבור עד שנעשה תשובה? [אני אומר לעצמי!] לא צריך להיות "מקובל" כדי לדעת שזה "כפרת עונות"!!!! למה "המקובל" לא אמר לנו לעשות תשובה???!!! למה לא אמר על "איזה עוון" באה ה"כפרת עוונות?" 
הרמז כאן ברור כשמש!! זה לא פיגוע, כך אי אפשר להאשים את הערבים, ולצעוק "הי"ד", זה לא תאונת דרכים בה אפשר להאשים את הנהגים, זה ממש אבל ממש משמים!!! תרתי משמע!!! הברק מהשמים – זה מהקב"ה בכבודו ובעצמו! ה' מאותת לנו לעשות תשובה!! מרן הרב שך זיע"א היה אומר שתמיד שקרה איזה אסון – היו בודקים את מצב הצניעות, שעל זה כתוב "ושב מאחריך" [עלון "עלה המוות בחלונינו"] – ולא צריך לתאר לכם את מצב הצניעות היום ברחובות [אפילו החרדים והשאר – ה' ירחם] שזה ממש לבכות לבכות ולבכות, אחים ואחיות – בואו נתעורר לפני שיהיה יותר גרוע ח"ו!!!! בר"ק ראשי תיבות "ברית קודש", בפרשה כתוב: "ברק חרבי" – וידוע שהחרב היא "חרב נוקמת נקם ברית"! שם המשפחה שנפגעה הוא "חזות" מה זה מזכיר לנו? את דברי מרן הבן איש חי זיע"א – "חזות קשות הוגד לי, אך לכבודכם אני אומר, יגיע זמן שבנות ישראל ילבשו חצי כסות ובסיבתן בחורי ישראל נהרגים"…. ממש דברי מרן הבן איש חי – "חזות… ובסיבתן בחורי ישראל נהרגים" רח"ל!!

"מי שאמר לשמיים די הוא יומר לצרותי די "

הרבי מנדבורנה ירושלים

המקובל הינו הרב יעקב עדס
אבל מזה משנה
מי מה ומו העיקר שנעשה תשובה

האם מישהו יודע איפה הבחור זצל היה גר????

אשקלון

הוא גר בבאר שבע

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *