יוסֵף אוּשְׁפִּיזִי: אלפים נכנסו הלילה לקבר יוסף בשכם – סוכל ניסיון פיגוע

הלילה התקיימה כניסת מתפללים למתחם קבר יוסף בעיר שכם. כוחות הביטחון אבטחו את כניסתם של כ-1,350 מתפללים. במהלך כניסת לוחמי צה"ל לעיר במטרה לאפשר את כניסת המתפללים, אותר מטען בייצור עממי אשר נוטרל על-ידי הלוחמים

הלילה, בו בחלק מהקהילות מציינים את אושפיזין דיוסף, קיימה המועצה אזורית שומרון בסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון, כניסה לקבר יוסף שבשכם בליווי ובאבטחת צה"ל. אלפי בני אדם בחרו להיכנס בלילה המיוחד הזה לקברו של יוסף, בהם גם חילונים ומסורתיים מכל רחבי הארץ וכן יהודים מצרפת ומארה"ב.

בין הנכנסים היו הלילה גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, המקובל הרב נתנאל שריקי מנתיבות, מפקד אוגדת איו"ש הנכנס תא"ל יניב אלוף וסגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון.

המקובל הרב נתנאל שריקי בירך את חיילי צה"ל ואת תושבי השומרון ואמר: "אני רוצה להגיד יישר כח עצום לראש מועצת שומרון ולחיילי צה"ל ולמפקד האוגדה, אנחנו מתפללים שדגל ישראל יתנוסס כאן, כי זה חלק מישראל. אנחנו מברכים את כל התושבים פה, במקום הקדוש הזה, שהקב"ה ייתן לכם הצלחה בע"ה. אני רוצה להגיד לכם בנימה אישית לפני בערך 4 שנים, שרפו את המקום והחריבו אותו כמעט כליל, ובה זכינו שבאו לפה חיילים וראש מועצת שומרון, ובנו את הקבר בידיים שלהם, עם פועלים יהודים הקימו אותו. אנחנו מברכים את כל עם ישראל וחיילי צה"ל מפה".

"על פי חלק מהנוסחים אושפיזין יוסף היום", אמר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בקבר יוסף ,"יוסף הוא המשביר והמאחד את כל עם ישראל. אנחנו מציינים 19 שנה ושבוע לנטישה של קבר יוסף, לב כל יהודי נשבר, לראות שאנחנו לא נמצאים כאן בצורה מלאה. ואנחנו מתפללים, שנוכל לחזור לכאן בצורה מלאה, ודגל ישראל יתנוסס כאן".

"בינתיים אלפי יהודים מגיעים לקבר יוסף ומתחברים לשורשים הכי עמוקים של העם שלנו. אני קורא לממשלת ישראל להתמלא בכוח, מכאן מיוסף הצדיק שהוא אחד המנהיגים הגדולים, של העם שלנו ולחזור לקבר יוסף בצורה מלאה". דגן הודה למתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים, למח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן ולחיילי החטיבה שליוו את הכניסה.

לפני הכניסה אירח מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן בסוכתו את ראש מועצת שומרון דגן ואת רב השומרון הרב אליקים לבנון, שיחד נפרדו מקצין ההגמ"ר של חטיבת שומרון היוצא, הממונה על הכניסות לקבר יוסף והמקומות הקדושים, רב סרן שלומי כהן. ובירכו את קצין ההגמ"ר הנכנס: סרן עזריאל פרלמן.

מדובר צה"ל נמסר כי, הלילה התקיימה כניסת מתפללים מתואמת למתחם קבר יוסף בעיר שכם שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון״. לוחמי צה״ל, כוחות מג״ב, משטרת ישראל והמנהל האזרחי אבטחו את כניסתם של כ-1,350 מתפללים. במהלך כניסת לוחמי צה״ל לעיר במטרה לאפשר את כניסת המתפללים, אותר מטען בייצור עממי אשר נוטרל על-ידי הלוחמים. התפילות נמשכו כסדרן.

צילום: מנהלת קבר יוסף שליד המועצה האזורית שומרון, דובר צה"ל והמועצה אזורית שומרון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *