ארגון 'בצלמו' חושף כי צה"ל יהרוס באופן חלקי בלבד בתי מחבלים שרצחו את דביר שורק. בנוסף אומרים בארגון כי צה"ל מסרב להרוס בתי מחבלים שנהרסו ונבנו מחדש, למרות קביעת בג"ץ. 'בצלמו': "מדובר בחרפה. הרס בתי מחבלים חייב לקרוא מלא. ומייד"

ארגון בצלמו מפרסם הבוקר (חמישי) כי צה"ל יהרוס באופן חלקי בלבד בתי מחבלים שרצחו את דביר שורק, זאת למרות העובדה כי חולייה של חמשה מחבלים רצחה את דביר שורק. אחד מבתי הרוצחים לא ייהרס בכלל ואחד ייהרס חלקית בלבד. הארגון מייצג את משפחת שורק שבנם נרצח בפיגוע לפני שלשה חודשים בגוש עציון.

הארגון פנה היום לאלוף פיקוד המרכז במכתב נוקב. במכתב שנכתב על ידי היועמ"ש של תנועת בצלמו עו"ד מיכאל ליטווק נכתב: "ממידע שהגיע לידי עולה שלמשל בית המחבל שהיה חלק מחוליית הרצח נציר צאלח ייהרס באופן חלקי בלבד. אני דורש הרס מלא ולא חלקי, ככל שלא אשמח להבין מדוע ייהרס רק חלק קטן מהבית?".

צה"ל: נחתמו צווי הריסה לבתי המחבלים שרצחו את יהודה שורק הי"ד

ליטווק ממשיך להקשות במכתבו: "בנוסף, אשמח לדעת מדוע חל עיכוב משמעותי בהוצאת צווי הריסה לחלק מהרוצחים שהוצא רק השבוע. בנוסף, אשמח שיוצא צו הריסה כנגד בית המחבל החמישי שמואשם ברצח דביר שורק לאחר שלא הוצא כנגדו צו הריסה. ככל שהוחלט באופן רשמי שלא להוציא צו הריסה למחבל זה אשמח לקבל את הנימוקים המשפטיים להחלטה אומללה ותמוהה זו. אדגיש שהיועמ"ש קבע חד משמעית שמשפחות הנרצחים יהיו חלק בלתי נפרד מההליך , לצערי אתם מסרבים לאפשר לי לבצע את העבודה שלי בהתאם לייפוי כוח שקיבלתי ממרשי".

בנוסף ממשיך עו"ד ליטווק ותוקף את הצבא שטרם הוציא צווי הריסה לבתי הרוצחים שרצחו את רינה שנרב ז"ל וכותב: "אשמח שיוצאו צווי הריסה כנגד כל חברי החולייה שרצחה את רינה שנרב. מרשי חושש שעקב הלחץ בעקבות עינוי המחבל סאמר ערביד תסגרו דיל מפוקפק שלא תהרסו את ביתו. או את בתי חברי החוליה. מרשי לא ייתן לכך יד".

תיעוד מיוחד מהקסדה: רגעי מעצר המחבלים שרצחו את יהודה שורק הי"ד

בהמשך המכתב מזכיר עו"ד ליטווק את המאבק להרוס בתי מחבלים שנבנו מחדש וכותב לאלוף הפיקוד: "כזכור לכבודו, ייצגתי את משפחת לוברסקי במאבק למען הרס בית המחבל שרצח את בנם. בית המחבל אמנם נהרס אך נבנה מחדש. בדיוק כמו בעבר. למרות התחייבות כבודו בתצהיר בבג"ץ שתהרוס כל בית מחבל שנבנה מחדש הבית עומד על תילו, אשמח להבין מדוע. בנוסף אשמח לדעת האם צה"ל מתכנן להרוס שוב את בית המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח שאף הוא נהרס ונבנה מחדש".

לסיכום המכתב תוקף עו"ד ליטווק וכותב: "מרשי (ארגון בצלמו) מבהיר: הרס בתי מחבלים במהירות ובאופן מלא וכן פיקוח שהבתים לא ייבנו מחדש אינו תפקידו של מרשי , אולם לצערי ניכר שמלבד מרשי זה לא מזיז לאף אחד וזה מתנהל בעצלתיים ובכך לצערנו אין כאן כמעט הרתעה. דבר הגורם להמשך הטרור".

מארגון בצלמו נמסר: "מדובר בחרפה. הרס בתי מחבלים חייב לקרוא מלא. ומייד. לא אחרי חצי שנה הרס של קיר מתפורר. בנוסף חובה לפקח ולוודא שכלל שהבית נבנה מחדש הוא נהרס עוד באותו הלילה שוב. ככל שלא מדובר בפגיעה חמורה בהרתעה ופועל יוצא מכך בחיי אזרחי ישראל. ארגון בצלמו יפעל ליישום תכנית יד ברזל בה יופעל נוהל הרס מהיר שתוך שבועים מיום הרצח בית המחבל ייהרס כולל דיון בבג"ץ במקרה של עתירת משפחת המחבלים".