Koni Gideon / FLASH90

גורמים ביהדו"ת: "אין הסכמה במפלגה לישיבה עם לפיד, זו הסכמה טקטית"

גורמים ביהדות התורה: "אין לנו עדיין הסכמה גורפת בתוך המפלגה לישיבה עם לפיד באותה ממשלה, אנחנו הסכמנו היום למתווה שנתניהו הגיש לכחול לבן, כי ידענו שלפיד ידחה אותו ואז נוכל להציג אותו כסרבן. זו הסכמה טקטית ולא הסכמה מהותית"

גורמים ביהדות התורה מבהירים היום כי הווטו מישיבת עם לפיד לא הוסר לחלוטין, "אין לנו עדיין הסכמה גורפת בתוך המפלגה לישיבה עם לפיד באותה ממשלה, אנחנו הסכמנו היום למתווה שנתניהו הגיש לכחול לבן, כי ידענו שלפיד ידחה אותו ואז נוכל להציג אותו כסרבן. זו הסכמה טקטית ולא הסכמה מהותית", כך צוטטו ב'חדשות 12'.

מוקדם יותר, בהודעה רשמית הגיבו ביהדות התורה למתווה שהציע נתניהו לגנץ ומסרו כי, "כפי שהודענו אחרי הבחירות האחרונות סיעת יהדות התורה היא חלק מבלוק הימין ה- 55. כידוע, הסמכנו את רה"מ נתניהו לנהל מטעמנו מו"מ להקמה אפשרית של ממשלת אחדות עם מפלגות נוספות. כשיוגש לנו מתווה קואליציוני קונקרטי נדון בו ונכריע".

 

נתניהו הציע לגנץ: הקפאת חקיקת דת-ומדינה וחוק הגיוס של אטיאס • צפו

 

כזכור, נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום כהן התייחס השבוע באירוע 'הקבלת פני רבו' של תנועת ש"ס למצב הפוליטי ופנה ליו"ר ישראל ביתנו וליו"ר יש עתיד: "ליברמן ולפיד – תדעו שאני לא שונא אף אחד. אני מברך את כולם באהבה. אני בטוח שלא התכוונתם להכעיס את הקדוש ברוך הוא, אלא רק את הפוליטיקאים וההוכחה היא שהוא לא נתן לכם להקים ממשלה רעה".

בדבריו באירוע בו השתתפו נציגי ש"ס, חברי מועצת חכמי התורה ואלפים מבני הציבור הספרדי, קרא מנהיגה הרוחני של ש"ס לליברמן ולפיד להצטרף לממשלה עם החרדים, ובכך הסיר פומבית את ווטו ארוך השנים על לפיד: "אני אומר עכשיו ללפיד וליברמן – אם עכשיו תצטרפו לממשלה עם החרדים תזכו לבת קול שתצא ותכריז: ליברמן ולפיד מוזמנים לחיי העולם הבא. תוכלו לקנות את עולמכם בשעה אחת".

 

גנץ דחה את הצעת נתניהו: "נתחיל במשא ומתן לאחר לקבלת המנדט"

 

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר במעמד כי, "העם זקוק לאחדות. בוודאי שלא לעוד מערכת בחירות מיותרת שרק תעמיק את הקיטוב. אנחנו לא חוששים מבחירות נוספות ואין לי ספק שאם נידרש להן – רק נגדל יותר. אבל אנחנו מותרים על המבחן הזה. אנחנו זקוקים לממשלה יציבה. צרכי עמך מרובים. לכן אנחנו בעד ממשלה רחבה שבה נעמוד וניאבק בכל הכוח שלא ייפגע שום דבר מערכי עולם התורה והיהדות, ונפתח את הדלת לכל מי שמוכן להיכנס לשבת בסוכה אחת. זה מה שהעם מצפה מאיתנו".

עוד הוסיף כי, "מרן רבנו עובדיה יוסף זי״ע התבטא פעם על שס ואמר שהיא ״המזוזה של המדינה״. אם יורשה לי לומר באווירת החג – שס היא הסוכה של המדינה. שס זה המפלגה היחידה שהוכיחה שאין דבר כזה ״חילונים״ ״דתיים״. כל ההגדרות המפרידות לא קיימות. יש רק יהודים מאמינים. וכמו בארבעת מינים המסמלים את כל סוגי היהודים אנחנו מאגדים אותם ביחד, כך גם אצלנו".

7 תגובות

ואם גנץ לא היה דוחה את זה?
מה התירוץ היה?

מדוע לא אומרים "לא" בפה במלא ובמקום זאת הולכים ומחפשים איך לקרוא לו צדיק ולהוריד חרמות?

הזיגזג החרדי בהקשר הזה עושה רק רע מאוד. מאבדים אימון.

איך הימין מוציא את השמאל אפס ומציג אותו כמי שלא מוכן להתפשר

קטלו את גנץ ולפיד

השמאל לא עושה שום דבר כבר חודש חוץ מלסרב אין להם שום הצעה אמיתית

נראה לי ש הפוליטיקאים החרדים קצת יותר חכמים ממכם ובגלל זה גדולי ישראל שלחו אותם ולא אותכם כי להם יש אחריות ציבורית מה טוב לציבור החרדי ולא מה יאמרו עליהם…..
אז בבקשה קצת להרגיע עם התגובות….
חג שמח

לכבוד המאמין
אני גם חושב שהם ידעו להוציא בשבילנו את המקסימום מכל תרחיש שיהיה אבל שידברו ברור ולא בניסוחים שאי אפשר להבין מהם כלום

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *