רה"מ אמר בתום הפגישה עם השר האמריקני כי שוחחו על האתגרים עמם המדינות מתמודדות במזרח התיכון. פומפאו: "ישנו דבר אחד שבולט מעל הכל - זה היציבות והעוצמה של הברית בין ישראל לארצות הברית". נתניהו הזמין את פומפאו לסוכה

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם מזכיר המדינה של ארה"ב מייק פומפאו, במעון רה"מ בירושלים. "קיימנו דיונים חשובים על חיזוק הברית בינינו, האזור והאתגרים השונים עמם אנו מתמודדים", אמר נתניהו בתום הפגישה. בפגישה השתתפו גם שליח ארה"ב למזרח התיכון ג'ים ג'פרי, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, ראש המוסד יוסי כהן, ראש המל"ל מאיר בן שבת והמזכיר הצבאי לרה"מ תא"ל אבי בלוט.

עוד הוסיף ראש הממשלה כי,"אני רוצה להודות לך ולנשיא על תמיכתכם העקבית בישראל. המזרח התיכון הוא זירה של בעיות וזעזועים, אבל אם ישנו דבר אחד שבולט מעל הכל – זה היציבות והעוצמה של הברית בין ישראל לארצות הברית. דיברנו על המשך חיזוק הברית הזאת, ואני רוצה להודות לך על תמיכתך העקבית. תודה, ושוב, ברוך הבא לירושלים".

"תמיד כיף להיות פה איתך נתניהו", אמר פומפאו בתום הפגישה. "היחסים המצוינים בין שתי המדינות הם מהחזקים ביותר שהיו. גם הנשיא טראמפ שולח את ברכותיו אליכם. הייתה לנו הזדמנות לשוחח על האתגרים שאנו ניצבים מולם יחד. כמדינה דמוקרטית חשובה במזרח התיכון, העם האמריקני מעריך את הקשר הזה".

מזכיר המדינה האמריקני הוסיף כי, "כל המאמצים שעשינו במטרה להדוף את האיום לא רק לכיוונה של ישראל אלא לכיוון העולם כולו – מהרפובליקה האסלאמית של איראן. שיתפנו את רעיונותינו כיצד נוכל להבטיח את יציבות המזרח התיכון יחד, ולאחד כוחות מול האיומים האחרים במזרח התיכון. אנו מעריכים את פעולותיכם לסייע לאמריקה לשמור על ביטחון האנשים".

נתניהו הזמין גם את מזכיר המדינה פומפאו לביקור בסוכתו במעון רה"מ, ואמר: "מייק, מאחר שביקורך כאן מתקיים בזמן חג הסוכות, אנו יושבים בסוכה ותמיד זוכרים איך זה היה כשלא היה לנו בית קבע. אז בוא ואראה לך סוכה וניתן לך להמשיך בדרכך".