פלסטיני בן 25 חמוש בסכין רץ לעבר מאבטחי רשות המעברים שהוצבו במעבר תאנים, בכוונה לפגוע בהם. לאחר שביצעו נוהל מעצר חשוד והמחבל המשיך לרוץ, אחד המאבטחים ירה לעברו והוא נהרג. אין נפגעים ישראלים. ההרוג הוא צעיר תושב כפר זיבאד

פלסטיני חשוד נורה אמש על ידי מאבטחים במעבר תאנים הסמוך לטול כרם לאחר שרץ לעברם כשהוא חמוש בסכין – כך הודיע אמש (שישי) משרד הביטחון. החשוד חוסל ולא דווח על נפגעים נוספים.

"מפרטים ראשונים עולה כי מחבל פלסטיני, עם סכין בידו, רץ לעבר המעבר, על פי החשד במטרה לפגוע במאבטחים. אחד המאבטחים, ביצע לעברו נוהל מעצר חשוד ומשזה לא עצר, ירה לעברו ונטרל אותו", נמסר בהודעת משרד הביטחון.

מקורות פלסטינים דיווחו כי ההרוג הוא צעיר תושב כפר זיבאד שבאזור טול כרם.

לפני כשבועיים וחצי נתפס פלסטיני בן 15 באחת מעמדות הבידוק במתחם מערת המכפלה בחברון כשסכין בתיקו. המשטרה מסרה כי התנהגותו של הנער עוררה את חשדם של לוחמי מג"ב, והם בדקו אותו. בסוף השבוע שקדם לכך שוטרת נפצעה קל בידה, במהלך השתלטות על נער פלסטיני בן 12 שניסה לדקור שוטרים בעיר העתיקה בירושלים, סמוך לשער השלשלת. יום קודם לכן נעצר פלסטיני בן 14 מכפר אל-מידיה בחשד שדקר צעירה בתחנת אוטובוס סמוך לעיר מודיעין. היא נדקרה בפלג גופה העליון ומצבה הוערך כקל עד בינוני.