השר לשעבר חיים כץ המכהן כיום כח"כ מהשורה התבטא בכינוס סגור של הליכוד על הפלונטר הפוליטי ואמר: "הליכודניקים יבינו שלא יכול להיות שאחמד טיבי נמצא בממשלה, זה יחזיק חודש, כולם יידעו את הפנים, נלך לבחירות אחרי חודש - וניתן בראש"

ביום רביעי הקרוב יפקע המנדט של ראש הממשלה נתניהו להרכיב את הממשלה ובמפלגת הליכוד כבר נערכים לכך. בכירים בליכוד מעריכים כי ישנה סבירות גבוהה לקיום בחירות בסיבוב שלישי. בהקלטות שהגיעו לידי 'ערוץ 13' נשמע השר לשעבר חיים כץ המכהן כיום כח"כ מתבטא בכינוס סגור על הפלונטר הפוליטי.

"אומרים לגנץ בוא תעשה סטאז', תלמד שנה. מדינה זה לא משחק אנחנו עושים לך טובה" נשמע כץ אומר בהקלטה. "הלוואי שהוא יקים ממשלה עם הערבים – זה יחזיק חודש, כולם יידעו את הפנים, נלך לבחירות אחרי חודש – וניתן בראש".

בהמשך ההקלטה נשמע השר לשעבר אומר: "הליכודניקים יבינו שלא יכול להיות אחמד טיבי בממשלה, ואיך קוראים לו ראש הרשימה המשותפת? אני לא זוכר… עאודה ברשימה, ופאודה ברשימה, וזה לא עובד".

נציין כי על פי הדיווח ב'כאן 11', במפלגת כחול לבן ישנה מחלוקת פנימית בשאלת הקמת ממשלת מיעוט – לפחות שמונה חברי כנסת מהמפלגה מתנגדים לתרחיש כזה, אך גורמים בכירים בה רואים בו הנשק היחיד שיוביל לבסוף להקמת ממשלת אחדות עם הליכוד.

לדברי הגורמים הבכירים, ללא האיום של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות בחדר המשא ומתן, לא תקום ממשלת אחדות עם הליכוד. על פי ההערכות, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא רוצה להגיע למצב שבו הוא מתייצב מול ההליכים המשפטיים נגדו כחבר כנסת מהמניין, ללא מתווה הנבצרות.