שני תקריות אלימות של מתנחלים נגד חיילים בסוף השבוע ביישוב יצהר - לאחר שבליל שבת הותקף רכבו של מפקד חטיבת גולני. הלילה נפצע קל בידו לוחם מגדוד הסיור של החטיבה מאבנים שהשליכו צעירים ביישוב על לוחמים שהיו בפעילות

כ-30 מתנחלים מהיישוב יצהר שבשומרון ידו הלילה (בין מוצ"ש לראשון) אבנים לעבר כוח מגדוד הסיור של חטיבת גולני, שהיה במהלך פעילות מבצעית באזור. אחד הלוחמים ירה באוויר כדי לפזר את ההתקהלות.

מדובר צה"ל נמסר כי "המתיישבים יידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל ונקבו את גלגלי כלי הרכב בו נסעו. בנוסף, כתוצאה מיידוי האבנים נפצע לוחם צה"ל באורח קל וקיבל טיפול רפואי בנקודה. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה. צה"ל מגנה בכל תוקף אלימות פיזית ומילולית כלפי משרתיו ורואה אירועים מסוג זה בחומרה רבה".

אירוע זה מצטרף לתקרית אלימות נוספת שאירע בסוף השבוע בה מתנחלים מהיישוב תקפו חיילים. כאשר מספר מתנחלים חסמו בליל שבת האחרון את דרכו של מפקד גדוד הסיור של חטיבת גולני, סא"ל איוב כיוף, שסייר בהתנחלות. הנערים התקהלו סביב רכבו של כיוף, ובשלב מסוים פתח אחד הנערים את דלת הרכב – ואיים על היושבים בו.

בעקבות כך, יצא סא"ל כיוף מהרכב, והמתנחלים התרחקו מהמקום. לאחר האירוע המג"ד התלונן במשטרה על הצעיר שאיים עליו, ובמהלך סוף השבוע נעצר חשוד במעשה. דובר צה"ל מסר כי ראש המועצה האזורית שומרון והנהגת ההתיישבות מעורבת בטיפול המקרה.