צילום: מנדי הכטמן / פלאש 90.

ביצהר דורשים מהנערים לעזוב את היישוב; נתניהו: "לא תהיה סובלנות"

מזכירות היישוב דורשת מהנערים לעזוב את יצהר ומצהירה: "עד להודעה חדשה מסירים לחלוטין את חסות היישוב מנוכחותם כאן". במערכת הפוליטית והביטחונית מגנים בחריפות את האירוע שהתרחש הלילה. הרמטכ"ל: "התנהגות העבריינית"

במערכת הפוליטית והביטחונית מגנים בחריפות את האירוע שהתרחש הלילה (בין מוצ"ש לראשון), בו כ-30 מתנחלים מהיישוב יצהר שבשומרון ידו אבנים לעבר כוח מגדוד הסיור של חטיבת גולני, שהיה במהלך פעילות מבצעית באזור. כתוצאה מיידוי האבנים נפצע לוחם צה"ל באורח קל וקיבל טיפול רפואי במקום.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו פרסם הודעת גינוי בה כתב: "אני מבקש לחזק את לוחמי ומפקדי צה"ל שעושים לילות כימים כדי להגן על ביטחונם של כל אזרחי ישראל, ללא יוצא מן הכלל". ראש הממשלה הדגיש: "אני מגנה בתוקף כל תקיפה של חיילי צה"ל. לא תהיה שום סובלנות כלפי פורעי החוק שירימו ידם על חיילינו".

יו"ר כחול לבן, בני גנץ אמר: "אני סומך על רשויות אכיפת החוק שיטפלו בו בכל הכלים שברשותן. כרמטכ"ל לשעבר וכמפקד בצה"ל לאורך עשרות שנים אני שולח מסר לכל החיילים והמפקדים ששומרים עלינו גם בערב החג- בצפון, בדרום, ביהודה ושומרון ובכל מקום ברחבי הארץ: עם ישראל ואזרחי ישראל תומכים בכם ומחזקים אתכם. לא נעבור לסדר היום על שום פגיעה בחיילי צה"ל".

שוב אירוע אלימות ביצהר: חייל נפצע מיידוי אבנים; בוצע ירי לפיזור המפגינים

דובר צה״ל מסר כי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מוקיע ומגנה את תקיפת חיילי צה״ל ורואה בחומרה רבה ביותר את ההתנהגות העבריינית כפי שבאה לביטוי בשבוע האחרון באזור החטיבה המרחבית "שומרון". הרמטכ"ל הנחה לאתר את כלל המעורבים ולמצות איתם את הדין. עוד אמר הרמטכ"ל שלא יעלה על הדעת שחיילי צה"ל, שעושים לילות כימים להגנת המתיישבים, יותקפו על ידי אלה המוגנים על ידם.

בשיחה משותפת בין הרמטכ״ל לראש השב"כ, נדב ארגמן, ולממלא מקום מפכ"ל משטרת ישראל, ניצב מוטי כהן, הוחלט לרכז מאמץ ולפעול בשיתוף פעולה למגר בכל דרך תופעה חמורה זו. צה"ל יפעל יחד עם השב"כ והמשטרה למצות במהרה את הדין עם מפרי החוק והסדר.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן אמר כי ״מדובר בקומץ מועט של נוער עברייני שנגדו נדרש לפעול בחומרה רבה. אני מגנה כל אירוע בו תוקפים חיילים, מפקדים ואזרחים באלימות פיזית ומילולית בכל תוקף. אני רואה חומרה רבה באירועים האחרונים. צה״ל וכוחות הביטחון בפיקוד המרכז פועלים בשיתוף פעולה מלא עם המועצה האזורית שומרון על מנת למנוע פעולות מסוג זה ולהבטיח שמירה על הביטחון ושגרת החיים בקרב תושבי הגזרה".

במקביל, מזכירות היישוב יצהר כתבה מכתב לתושבי היישוב בו הם מתנערים מהמעשה כשבין היתר נכתב: "היישוב רואה את תקיפת חיילי צה"ל כשערורייה ובושה. אנו דורשים מהנערים לעזוב את יצהר ועד להודעה חדשה מסירים לחלוטין את חסות היישוב מנוכחותם כאן, על כל המשתמע מכך".


המכתב שנשלח לתושבי יצהר.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיע לישוב יצהר לפנות בוקר ונפגש עם החיילים שהותקפו. דגן הבהיר להם בצורה ברורה את רגשות הכעס של התושבים על המעשה: "כל תושבי השומרון וגם תושבי יצהר מוקיעים פגיעה בחיילינו היקרים הקומץ שעשה זאת הם נערים שברובם הגדול הגיעו מחוץ לישוב. ואנו נפעל בכל הכלים שבידינו כדי להעיף אותם מכאן. תושבי יצהר אוהבים את חיילי צה"ל, וכל תושבי השומרון מחבקים את חיילי צה"ל וכוחות הבטחון".

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב הבוקר בחשבון הטוויטר שלו: "אני מצטרף לאמירה הברורה של תושבי יצהר שגינו בכל תוקף את הארוע החמור בידי קומץ אלים ובלתי מייצג. האחראים למעשה חייבים להיתפס ולבוא על עונשם במלוא החומרה. ‏חיילי צה"ל וכוחות הבטחון הם אחינו ובננו, וההתיישבות כתמיד מחבקת ועוטפת אותם ומוקיעה כל אלימות נגדם".

16 תגובות

כן כל הגיבורי האומה .
על כמה נערים בודדים.
די תפסיקו לדבר גבוהה .
להרוס עכשיו את היישוב שזה כבר עוד מעט עיר של הבדויים בדרום.
יש עליו צו הריסה המון זמן נתניהו אתה מרחם על רשעים.
ומתאכזר על נערים יהןדיים.

הדמעות תנין של נתניהו כל כך מצחינות,
אלו פירות ההסתה שלו ואלו גידוליה……

שישים לב גם להיות חסר סובל ות לערבים….
מידי קלים להם ולכן הם ממשכים.
אם העונשים יהיו קשים מנשוא הם לא יעיזו לעשות שוב פיגועים וכו.

כמובן שהיתה התגרות מצד מפקדי צה"ל שללא ספק צה"ל עושה עבודה רצינית לשמירה על בטחון ישראל, אך זה לא קשור כרגע לעניין.
צה"ל שנוהגים באיפה ואיפה מול נערי הגבעות והמתישבים זה דברים ידועים… כמו מקרה אלאור עזריה ועוד… ולכן מה שכתבו בתחתית המכת מטעם מועצת יצהר הוא לדעתי האמת … והמבין מבין והאהבל נשאר אהבל

והתגובה שלך היא פירות ההסתה של השמאל והתשקורת

כל יום מציתים אש ממש על המתנחלים אצל השמאל. אני כתושב אירופא מתהלם כשקורה הכותרות האנתשמיות של השמאל.

משום העיתונות השמלאנית, המתנחלים בזויים אצל חלק רב האוכלוסיה בארץ.

התוצאה של השנאה, עוד שנאה.

ה' עזור לנו!!

מה כל הבילבולי שכל
נערים זרקו אבנים על חיילים
צריכים לחטוף על זה בראש
אל תסלפו את המציאות
בגגל השתיכותכם למגזר כזה או אחר

תהיה חסר סבלנות לערבים בדווים גוזליי האדמות מדינה עד מתיביבי

גרייף אורן ????? שאתה תכתוב נגד נתניהו ירום הודו?????? ממש מורד במלכות…

לרב אורן
1- כותבים בדואים לא בדויים.
2- למה החלטת שהם רשעים

שלחתי תגובה והיא לא פורסמה … כנראה שהיא היתה אמיתית מידי לעורכי האתר החדשות – יש גבול לאמת שלכם באתר או שאתם מתחנפים לשמאלנים …

הבנו שאתה עם השקפת עולם ערבית. אפשר אולי קצת שקט בבקשה?

לא לתת לגיטימציה לזריקת אבנים על חיילי צה"ל זה נקרא אצלך השקפה ערבית?

השקפת העולם של 666 רחוקה מהמציאות. איזה מציאות? שיש קודשא בריך הוא והוא מנהל את העולם. לא חיילי צה"ל ולא המדינה.
ואחרי מה שהמתנחלים עברו במדינה הרעה הזאת לא פלא שהם כל כך חמומי מוח על חיילי צה"ל. זה לגיטימי.

לחרדי בע"מ.
אם למתנחלים יש זכות לפגוע בבחיילי צה"ל וזה לגיטימי כדבריך המטורללים בגלל מה שהם עברו במדינה , אז אל תכעס על אף מחבל ימ"ח שהורג חייל בגלל מה שהוא עבר במדינה…..

לשפוי תהיה אולי יותר שפוי זה יעזור לך אתה יודע פשוט שלא יכאב לך

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *