צילום: עיריית אלעד

סיוט מתמשך: תושבי העיר אלעד העבירו את החג בעלטה

חלקים נרחבים מהעיר אלעד היו תחת הפסקת חשמל למעלה מ-10 שעות. תושבים סיפרו הערב בראיון ל'חדשות JDN' שהפסקת החשמל החלה במהלך החג בשעות הבוקר ולא טופלה עד לצאת החג. מדובר על מאות בתי אב בהם לא היה חשמל

חלקים נרחבים מהעיר אלעד תחת הפסקת חשמל למעלה מ-10 שעות. תושבים סיפרו הערב בראיון ל'חדשות JDN' שהפסקת החשמל החלה במהלך החג בשעות הבוקר ועדיין לא טופלה עד לשעה זו. מדובר על מאות בתי אב בהם אין חשמל.

מחברת חשמל נמסר: "עם קבלת ההודעה על ההפרעה באספקה צוות יצא למקום. בשל הנחיית הרב גרוסמן, רב העיר, לא הותר לצוות של חברת חשמל להיכנס לישוב לביצוע התיקון. עם יציאת החג הצוות נשלח ליישוב לאיתור ותיקון הקו".

לאחר כשעה מצאת החג חזר החשמל לבתים ולבתי הכנסיות בעיר.

בחברת החשמל טוענים כי הסיבה לכך שהתקלה לא טופלה במהלך החג, היא התושבים עצמם שמנעו מהצוותים לבצע את עבודות התיקון במהלך החג. גורם בחברת החשמל סיפר לחדשות 12 כי "צוות שהגיע למקום החל להיערך לתיקון אולם תושבים הזמינו משטרה וביקשו שלא לבצע את העבודה עד לצאת החג וכך נעשה".

9 תגובות

חחח.
אם ההפסקה היתה בבוקר וטופלה מיד בצאת החג, איך זה העבירו את החג בעלטה.
אם כבר את מוצאי החג

אוי אז כל האוכל שלהם התקלקל???????

האם אין חשש של חולים בעיר
ואם כן זה פיקוח נפש!

עד שכולם יבינו שיש צורך הלכתי לעבור לגנרטור.
אישית ב'ה לא ידעתי על הפסקת חשמל עד הערב! יש לי גנרטור .
יהודי אמיתי לא רומס את השבת ועובר לחשמל כשר בלי היתרים ונעליים

הבושה זה שאין לחברת החשמל הזאת אפילו הבושה לספר שהם רצו לתקן זאת בעיצומו של החג… מדובר בצוות יהודי רחמ"ל… הקב"ה יערה עליהם רוח טהרה ורוח תשובה במהרה. מוטב שנהיה בלי חשמל ובלבד שלא נהנה ממעשה שבת של יהודי. ופסק הרב גרוסמן פשוט וברור. שום אחד אחר לא היה פוסק אחרת.

אחד שיודע מדבר שטויות ברוטב הבלים. בכל עיר ממוצעת ישנם חולים שיש בהם סכנה ומחללים עליהם שבת אז בבקשה "אל תצדק הרבה". אם אותם קנאים רצו לחלל חג ולהזמין משטרה כדי למנוע "חילול שבת" של עובדי חברת חשמל, זה כבר מראה לכם מי פסקומה הוא פסק.

חבל על כל כך הרבה קישושים. אף אחד לא הזמין משטרה בסך הכל מדובר בשמירה העירונית שהם גם שוטרים שהגיעו לרב כדי לקבל אישור, והרב פסק שאין התר ליהודי אלה לגוי וחברת חשמל היא זאת שהתבקשה להביא גוי, אגב לחלק מהעיר חזר החשמל אחרי שעתיים ואגב זאת בושה שבאתר חרדי מגיע כתבה כזאת שנראה ממנה שיש תלונה על כך שלא חיללו שבת בשביל יהודים

הכותרת נשמעת מתלוננת!!! צריך לפאר ולרומם את הרב והתושבים שצייתו להלכה.

אני היתי שם באותו שבת והינו בבית הכנסת וחיממנו אוכל על מנגלים ורקדנו עד 4 בצהרים בלי אור ובלי מזגנים והיה מצוין אבל פסיקה של הרב עובדיה על מצב כזה שכל העיר מכובת זה מסוכן וחייב לתקן מבחינת פיקוח נפש ומי שלא חושב ככה שיעבור לגנרטור זה לא אפשרי שחצי מהעיר שהם ציבור ספרדי יסתכן בגלל פסיקה אשכנזית

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו