עם העברת ההודעה הערב מטעם נתניהו כי הוא משיב את המנדט להרכבת הממשלה, ריבלין יטיל את מלאכת הקמת הממשלה על בני גנץ, ולרשותו יעמדו 28 יום נוספים להקמת קואליציה. התאריכים המדוייקים לבחירות נוספות באם גנץ ייכשל אף הוא

אחרי שראש הממשלה נתניהו הודיע על החזרת המנדט לנשיא המדינה, מבית הנשיא נמסר: "נשיא המדינה ראובן ריבלין קיבל היום את הודעתו של ראש הממשלה, ח״כ בנימין נתניהו, כי הוא משיב את המנדט לנשיא המדינה משום שלא עלה בידו להרכיב ממשלה".

"בהתאם להוראות חוק יסוד: הממשלה, יפנה מנכ״ל בית הנשיא, הראל טובי, לנציגי הסיעות כולם ויודעם כי בכוונת הנשיא להעביר את המנדט להרכבת הממשלה בהקדם, ליו״ר כחול לבן ח״כ בני גנץ ולהעמיד לרשותו את 28 הימים הנתונים לו על פי חוק".

"בהודעתו לסיעות יודיע מנכ״ל בית הנשיא כי סיעה אשר מבקשת להביא את עמדתה בפני הנשיא, טרם הטלת המנדט על ח״כ גנץ, תוכל לעשות כן בהתאם ללוחות הזמנים הקבועים בחוק, על פיהם נתונים לנשיא שלושה ימים מעת הודעתו של ראש הממשלה, ח״כ נתניהו, להטיל את המנדט על ח״כ אחר".

מכחול לבן נמסר: "זמן הספינים עבר, הגיע השעה למעשים. כחול לבן נחושה להקים את ממשלת האחדות הליברלית בראשות בני גנץ, שהעם בחר בה לפני כחודש".

על פי הדיווח של העיתונאי זאב קם ב'כאן 11' גנץ מתכוון לפנות קודם כל לליכוד כדי לנהל מו"מ להקמת ממשלה, לפני כל פנייה למפלגה אחרת. בנוסף, מתכוון גנץ לזמן את נתניהו לפגישה בארבע עיניים, וסביר להניח שרה"מ יגיע אליה.

נציין כי באם גנץ ייכשל אף הוא בניסיונות להרכבת הממשלה, הרי שהבחירות יתקיימו ככל הנראה בז' אדר או בשבועיים שלאחר מכן.