גפני: "עם ישראל איבד אחד מהפוסקים הגדולים שקמו בדורות האחרונים - הוא יחסר לעם היהודי בתורתו, בפסקיו, בהנהגתו". ש"ס: "עולם התורה וההלכה איבד את אחד מפוסקי ההלכה הגדולים של הדור". סמוטריץ: "זכינו שדמות ענקית כזו יחיה בדורנו"

בעקבות פטירתו של מרן פוסק הדור הגר"נ קרליץ זצוק"ל, יו"ר 'דגל התורה' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני פרסם הודעת אבל מיוחדת בשם המפלגה: "עם ישראל איבד אחד מהפוסקים הגדולים שקמו בדורות האחרונים. מראשי מועצת גדולי התורה, חבר בנשיאות ועד הישיבות שנים רבות, ראש כולל 'חזון איש' ואב בית דין צדק אשר היה מורה דרך לבתי הדין בארץ ובעולם, הוא יחסר לעם היהודי בתורתו, בפסקיו, בהנהגתו. תנחומינו למשפחתו הרוממה, ולתלמידיו – תנועת 'דגל התורה' שהולכים לאורו יחסר לנו מאד. ת.נ.צ.ב.ה", כך גפני.

גם מועצת חכמי התורה ותנועת שס ביכו את הסתלקותו של זקן ההוראה הגאון הגדול רבי ניסים קרליץ זצוק״ל חבר נשיאות מועצת גדולי התורה, נשיאות ועד הישיבות ומפעל הש"ס ומגדולי הפוסקים בדורות האחרונים. "הגאון זצוק״ל היה שריד לדור דעה, הרביץ תורה עשרות בשנים כראש כולל חזון איש וגאב״ד בית דין צדק בני ברק ורבים נאותו לאורו ולפסקיו. עולם התורה וההלכה איבד את אחד מפוסקי ההלכה הגדולים של הדור. ווי לארעא דישראל דחסרא גברא רבא. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים וזכותו תגן על כלל ישראל אמן", נמסר מהתנועה הספרדית.

גם יו"ר האיחוד הלאומי, שר התחבורה בצלטל סמוטריץ פרסם הודעת אבל: "רבי ניסים קרליץ זצ"ל היה מעמודי ההלכה וההוראה הבולטים והמוכרים של הדורות האחרונים. זכינו כולנו שדמות ענקית כזו של פוסק הלכה בקנה מידה של הדורות הקודמים, יחיה בדורנו שלנו. חבל על דאבדין. זכר צדיק לברכה". עוד הוסיף כי, "פסקי ההלכה המעשיים שלו לאורך השנים סייעו לחקלאות לשמור שמיטה ולהשאר חקלאים, ובכך עזר לחיזוק ההתיישבות בארץ".

הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו מסר כי, "יחד עם כלל ישראל אנו מבכים הערב את לכתו של מרן פוסק הדור הגר"נ קרליץ זצוק״ל, מגדולי ממשיכי דרכו של מרן החזון איש זצוק״ל. פוסק הלכה בבהירות עצומה אשר עמד לימינינו בכל עת בהוראה ברורה ובגדלות ענקית. התייתמנו הערב משריד לדור דעה אשר כל בית ישראל קיבל את פסיקותיו עשרות שנים. מי יתן לנו תמורתו".

כזכור, הערב (מוצאי החג) הלך לעולמו מרן פוסק הדור הגאון רבי ניסים קרליץ זצ"ל כשהוא בן 93 בפטירתו. בשבועות האחרונים היה מאושפז בביה"ח מעייני הישועה בעקבות התדרדרות במצבו ובמהלך החג נאלצו הרופאים לבצע החייאה מס' פעמים אלא שכאמור בדקות האחרונות הוא השיב את נשמתו לבוראה. מסע הלוויה צפוי לצאת מחר בשעה 12:00 מצומת הרחובות רבי עקיבא רוזנהיים השומר בבני ברק.