צילום: תומר נויברג / פלאש 90

ישראל ביתנו: לא נמליץ על אף אחד מהמועמדים להרכיב את הממשלה

לאחר שראשי גוש הימין הודיעו גם לאחר החזרת המנדט כי יש להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על ראש הממשלה נתניהו. יו"ר סיעת ישראל ביתנו הודיע הערב למנכ"ל בית הנשיא כי "אין שינוי בעמדת המפלגה - לא נמליץ על אף אחד מהמועמדים להרכיב את הממשלה"

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, הודיע הערב (שלישי) למנכ"ל בית הנשיא, עו"ד הראל טובי, כי עמדת הסיעה – הקמת ממשלת אחדות, נותרה בעינה. "אין שאלה מי יעמוד בראשות הממשלה, אלא מה תהיה מדיניות הממשלה שתקום. לפיכך, אין שינוי בעמדתנו ולא נמליץ על אף אחד מהמועמדים להרכיב את הממשלה."

מוקדם יותר, ראשי המפלגות החרדיות ליצמן ודרעי שיגרו מכתב שאינו נצרך למנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי והודיעו לו גם היום, לאחר החזרת המנדט כי יש להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על ראש הממשלה נתניהו.

בהמשך למכתב ששיגר בבוקר, מתכוון טובי אף להתקשר לראשי המפלגות לברר האם הם מערערים על העברת המנדט לגנץ? אם לא, העברת המנדט בטקס רשמי צפויה להתקיים כבר מחר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לכנס מחר את ראשי הסיעות בגוש הימין-חרדים לפגישה ראשונה מאז החזרת המנדט לנשיא. המפגש יתקיים בשעות הצהריים בלשכת ראש הממשלה.

במקביל, בכחול לבן נערכים לקבל מחר את המנדט רשמית מידי הנשיא ראובן ריבלין. גנץ צפוי להגיע לבית הנשיא ולקבל מידיו את כתב המנדט, ולאחר מכן יישאו השניים דברים. הוא צפוי לקרוא ראשית לליכוד לפתוח במשא ומתן על קווי היסוד של ממשלת אחדות, ובהמשך לקיים שיחות ומגעים עם כל סיעות הבית – כולל המפלגות החרדיות והרשימה המשותפת. בפתח ביתו אמר הבוקר: "אנחנו אופטימיים תמיד".

8 תגובות

הלוואי וגנץ יכשל כישלון צורב , שרק "אופטימים" תמימים כמוהו יקבלו

כבוד הנשיא אנא התעשת, חבל על הזמן. לשם מה לבזבז עוד חודש של דשדושים?
הנכון כעת הוא לקצר תהליכים, להעביר את המנדט לכנסת ל21 יום של בדיקות רציניות בתוך הכנסת ואם אין מועמד שיכול לגבש קואליציה ללכת כבר לבחירות. הרי זה מה שיקרה בכל מקרה

גנץ מתאים להיות מקסימום שר העבודה…
הוא פשוט עובד עלינו בעניים…
נראה גבוהה, רמטכל לשעבר, אשכנזי, אבל … רחוק מלהיות פוליטיקאי ורחוק מביבי שנות אור

רברבן חצוף ?

הלואי שהשמן שגורם לבחירות פעם שלישית החוק יזרוק אותו החוצא ללישכת עבודה . הסמל הזה היה רמטכ"ל חחחחצצחחחצחצצצ

למשוך זמן זה טוב
בנתיים הציבור החרדי גודל

גפני לראשות הממשלה!!!!

ליברמן האנטישמי היחיד שעמד עד עכשיו במילתו,
ביבי אמר שלא יהיה ממשלת אחדות – ונכנס למ"ומ,
גנץ אמר שלא ישב עם ביבי -ונפגש איתו ,
החרדים הסכימו רשמית לשבת עם לפיד ולפיד עם החרדים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *