מסקר חדש שמתפרסם הערב עולה כי גם האפשרות של הליכה לבחירות נוספות אינה תפתור את הפלונטר הפוליטי בו נמצאת ישראל. מהסקר עולה כי לשני הגושים יש 56 ח"כים בלבד • וגם: כמה יטילו את האחריות על רה"מ אם יהיו בחירות שלישיות?

מסקר חדש שמתפרסם הערב (שלישי) ב'חדשות 13' עולה תמונה מדאיגה לפיה גם האפשרות של הליכה לבחירות נוספות אינה תפתור את הפלונטר הפוליטי בו נמצאת ישראל. מהסקר עולה כי אם הבחירות היו נערכות היום, התוצאות היו דומות לאלו שהיו בבחירות האחרונות – לשני הגושים 56 מנדטים ואילו לישראל ביתנו שמונה מנדטים, כך שלאף אחד מהגושים אין רוב של 61 ח"כים.

לפי הסקר כחול לבן הייתה המפלגה הגדולה ביותר עם 34 מנדטים, הליכוד 33 מנדטים, הרשימה המשותפת שומרת על כוחה עם 13 מושבים, עוד עולה מהסקר כי ש"ס ויהדות התורה היו מקבלות שבעה מנדטים כל אחת, אך כידוע ביום הבוחר המפלגות החרדיות, במיוחד ש"ס מקבלות לפחות מנדט אחד יותר מהסקרים. איחוד מפלגות הימין, ללא בנט ושקד מקבלים 5 מנדטים, כך גם העבודה-גשר. המחנה הדמוקרטי ומפלגת הימין החדש 4 מושבים כל אחת.

מהסקר גם בדק מי לדעת הציבור צריך לשאת באחריות אם ישראל תלך לבחירות בפעם השלישית ברציפות. מהנתונים עולה כי 37% טוענים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אחראי לכך, ואילו 21% סבורים כי יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הוא האשם במצב. 30% סברו כי האחריות מוטלת על שניהם באותה מידה, ו-8% טענו שהאחריות לכך איננה על אף אחד מהם, ו-4% ענו שאינם יודעים.

בנוסף, על השאלה מי צריך להחליף את נתניהו בראשות הליכוד השיבו 28% מהנשאלים כי השר לשעבר גדעון סער הוא המתאים ביותר, ניר ברקת קיבל 14%, יולי אדלשטיין עם 7%, גלעד ארדן – 6%, מירי רגב – 4% ואילו ישראל כץ עם 2% בלבד. 22% ענו כי אף אחד מהמועמדים לא מתאים לתפקיד ו-17% ענו שהם לא יודעים.

הסקר נערך על ידי פרופסור קמיל פוקס עבור 'חדשות 13' וכלל 706 נשאלים, מהם 605 מהאוכלוסייה היהודית ו-101 מהמגזר הלא יהודי. התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון, בעוד שהתשאול במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 4.1%. הנתונים שוקללו הן לפי הצבעה קודמת והן לפי רמת הדתיות.