צילום: צילום: הדס פרוש / פלאש 90

פלונטר ללא מוצא: בבחירות נוספות המצב יישאר אותו הדבר • סקר

מסקר חדש שמתפרסם הערב עולה כי גם האפשרות של הליכה לבחירות נוספות אינה תפתור את הפלונטר הפוליטי בו נמצאת ישראל. מהסקר עולה כי לשני הגושים יש 56 ח"כים בלבד • וגם: כמה יטילו את האחריות על רה"מ אם יהיו בחירות שלישיות?
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

מסקר חדש שמתפרסם הערב (שלישי) ב'חדשות 13' עולה תמונה מדאיגה לפיה גם האפשרות של הליכה לבחירות נוספות אינה תפתור את הפלונטר הפוליטי בו נמצאת ישראל. מהסקר עולה כי אם הבחירות היו נערכות היום, התוצאות היו דומות לאלו שהיו בבחירות האחרונות – לשני הגושים 56 מנדטים ואילו לישראל ביתנו שמונה מנדטים, כך שלאף אחד מהגושים אין רוב של 61 ח"כים.

לפי הסקר כחול לבן הייתה המפלגה הגדולה ביותר עם 34 מנדטים, הליכוד 33 מנדטים, הרשימה המשותפת שומרת על כוחה עם 13 מושבים, עוד עולה מהסקר כי ש"ס ויהדות התורה היו מקבלות שבעה מנדטים כל אחת, אך כידוע ביום הבוחר המפלגות החרדיות, במיוחד ש"ס מקבלות לפחות מנדט אחד יותר מהסקרים. איחוד מפלגות הימין, ללא בנט ושקד מקבלים 5 מנדטים, כך גם העבודה-גשר. המחנה הדמוקרטי ומפלגת הימין החדש 4 מושבים כל אחת.

מהסקר גם בדק מי לדעת הציבור צריך לשאת באחריות אם ישראל תלך לבחירות בפעם השלישית ברציפות. מהנתונים עולה כי 37% טוענים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אחראי לכך, ואילו 21% סבורים כי יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הוא האשם במצב. 30% סברו כי האחריות מוטלת על שניהם באותה מידה, ו-8% טענו שהאחריות לכך איננה על אף אחד מהם, ו-4% ענו שאינם יודעים.

בנוסף, על השאלה מי צריך להחליף את נתניהו בראשות הליכוד השיבו 28% מהנשאלים כי השר לשעבר גדעון סער הוא המתאים ביותר, ניר ברקת קיבל 14%, יולי אדלשטיין עם 7%, גלעד ארדן – 6%, מירי רגב – 4% ואילו ישראל כץ עם 2% בלבד. 22% ענו כי אף אחד מהמועמדים לא מתאים לתפקיד ו-17% ענו שהם לא יודעים.

הסקר נערך על ידי פרופסור קמיל פוקס עבור 'חדשות 13' וכלל 706 נשאלים, מהם 605 מהאוכלוסייה היהודית ו-101 מהמגזר הלא יהודי. התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון, בעוד שהתשאול במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 4.1%. הנתונים שוקללו הן לפי הצבעה קודמת והן לפי רמת הדתיות.

כתבות קשורות

14 תגובות

 1. וכעת ההוכחה לכך שהסקר שקר, הרשימה הערבית 13 מנדטים בסקר?? באיזה סקר שלפני הבחירות צפו זאת? הסיפור שם זה רק אחוז הצבעה גבוה מה שלא ניתן לחזות בסקר, נקודה.
  אז יפה לסוקרים או למזמיני הסקרים שעובדים על כולנו ומעתיקים את תמונת המצב הנוכחית לסקר שלהם כדי להשפיע על דעת הקהל ואולי לנסות להשפיע על כך שיגיעו להכרעה ולא לבחירות.
  המדהים הוא שעל כל סקר כזה מקבלים גם כסף…
  המסקנה היא אולי לבדוק מי הוא מזמין הסקר החושש כ"כ מבחירות נוספות, לאיזה צד במפה הוא משתייך? את המסקנות יסיק כל אחד לבד…

 2. למה אתם לא מפרסמים תגובות שלי??? אני כל הזמן משתגעת איזה תגובות רדודות אתם מפרסמים ומשום מה שלי כל. ההזמן לא מפרסמים!!!

 3. רבותיי, כך נאמר בספרים הנעלמים, בדור האחרון לא יצלחו להקים את הממשלה כמה פעמים ולבסוף יתיאשו. ורבים מהעם אף יתיאשו מהגאולה. בשביעית מגיע משיח בן דוד וגואל את העם. וזאת לאחר שבנימין נתניהו נפל מכסאו. כעת זו רק ההתחלה. בעה"ית גאולה בקרוב מאד.

 4. אני חושב שיש 2 אשמים בעיקר לא ביבי ולא גנץ אלא איווט שלא משנה מה יצעיו לו הוא לא רוצה להקים ממשלה כי אולי אחרי 10 דקות הוא ישנה את דעתו והשיני זה נפתלי בנט שבשביל לא ללכת אם הדתיים הוא איבד 3.5 מנדט לימין להזכיר עם הוא לא היה פורש מהבית היהודי אפילו עוד מנדט אחד לגוש הימין והיה ממשלה בסוף אבל מה לעשות שלקב"ה יש תכניות אחרות

 5. אני חושב שיש 2 אשמים בעיקר לא ביבי ולא גנץ אלא איווט שלא משנה מה יצעיו לו הוא לא רוצה להקים ממשלה כי אולי אחרי 10 דקות הוא ישנה את דעתו והשיני זה נפתלי בנט שבשביל לא ללכת אם הדתיים הוא איבד 3.5 מנדט לימין להזכיר עם הוא לא היה פורש מהבית היהודי אפילו עוד מנדט אחד לגוש הימין והיה ממשלה בסוף אבל מה לעשות שלקב"ה יש תכניות אחרות .

 6. הדרישה של ביבי להגיע עם גוש הימין לא הכי לגיטימית, הוא לא יידע בזה את מצביעי הליכוד לפני הבחירות
  אבל הדרישה של כחול לבן ושל הפרקליטות להעמיד את ביבי לדין הרבה פחות לגיטימית
  איך אפשר להוכיח שביבי עשה עסקת שוחד ולא רק ניצל את החלטת גורמי המקצוע במשרד התקשורת, כדי לקבל סיקור פחות עויין. הוסף הוא לא קיבל גם את זה.
  בפרקליטות יודעים את זה, ובשבילם שווה להעמיד לדין רק כדי שיתפטר.
  רק מנדלבליט מסכן לא מבין לאן הוא נפל, מנסה להיות ישר, ולא קולט שהכל הצגה.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן