המשטרה הפלסטינית. צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

"עובר התעללות": פלסטיני לשעבר שהתגייר אצל הגר"נ קרליץ עצור ברשות

תושב חברון במקור שעבר גיור בבית הדין בבני ברק נחטף בערב יום הכיפורים ונלקח לתחנת המשטרה הפלסטינית בחברון ומאז הוא עצור כבר 15 יום. בארגון 'בצלמו' פנו למנהל האזרחי: "מדינת ישראל ועם ישראל חבים חובה לעזור לכל מי שבוחר להצטרף אליהם"

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

פלסטיני לשעבר שהתגייר לאחרונה בבית דין של מרן הגר"נ קרליץ זצוק"ל, עצור בידי הרשות הפלסטינית מזה 15 ימים וחווה שם התעללות קשה, כך דווח היום ב'ווינט'. היהודי הטרי הוא במקור מחברון ובערב יום הכיפורים נסע לפגוש את אחד מתשעת ילדיו, שנותרו כולם מוסלמים, כמו גם רעייתו.

על פי הדיווח, במהלך המפגש המשפחתי שהתקיים על קו התפר בין שטח B לשטח C, נחטף לתחנת המשטרה בחברון. יצוין כי, גיורי בית הדין של הרב קרליץ הם פרטיים, אך מוכרים על ידי הרבנות הראשית ועל ידי בג"ץ. הפלסטיני שהתגייר אחרי לימוד ממושך בישיבת "מכון מאיר" בירושלים, טרם הספיק להשלים את הליך ההכרה על ידי הרבנות הראשית ולכן אינו אזרח ישראל.

בארגון 'בצלמו לזכויות אדם' נרתמו לסייע לגר הצדק ופנו ליו"ר המנהל האזרחי תת אלוף רסאן עליאן בבקשה להתערבותו האישית בסיפור ולהביא ל"פדיון שבויים" של אותו גר צדק. "מדינת ישראל ועם ישראל חבים חובה לעזור לכל מי שפועל, עוזר, או בוחר להצטרף אליהם". פונים ב'בצלמו' ליו"ר המנהל האזרחי.

ב'בצלמו' הביעו בפניו את ההבנה כי אין מדובר בחוק שהוא הגורם לשחררו, אלא מדובר בהיבט מוסרי שלנו החברה הישראלית. היבט מוסרי המגיע לפני החוק בישראל. "אנו קוראים לך: פעל עוד היום לשחררו של האיש הזה מבית שביו. זה פדיון שבויים שאין כמוהו. ועל פדיון שבועיים כבר נאמר ואין לך מצווה גדולה מזו."

שי גליק, מנכ"ל ארגון 'בצלמו' אמר בשיחה ל'חדשות JDN' כי, "פדיון שבויים זה המצווה הכי חשובה בתורה. האיש הזה הוא אח שלנו ויהודי לכל דבר. אמנם לצערו טרם קיבל אזרחות אבל הוא כמו יהודי שנחטף לרמאללה. עלינו להוציא אותו מהבור. בהסכמה ואם לא אז לפרוץ לכלא ולשחרר אותו בכוח".

4 תגובות

השם ירחם – צריך לעשות בלאגן גדול על זה.
החברי כנסת החרדיים והדתיים צריכים להפוך את העולם שהצבא יחלץ אותו

חייבים להפוף את העולמןת ולהצילו!!!! ומשרך אל תתעלם!

להציל את היהודי דחוף!!! כן אזרחות לא אזרחות הוא יהודי!

איפה כל ארגוני זכויות אדם השמאלנים יפי הנפש
שיודעים להגן על ערבים???
אהה סליחה, הוא כבר לא ערבי…

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן