לאחרונה פנו אליהם שליחים מטעמו של גנץ והציעו להם להצטרף לקואליציה בלי סמוטריץ' - אך ההצעה נדחתה. בתוך כך, שר החינוך פרץ מציע לתווך באופן אישי בין נתניהו ובין גנץ, על מנת להקים ממשלת אחדות. פרץ מקיים קשרים קרובים עם שניהם

הנשיא רובי ריבלין צפוי להעניק הערב (רביעי) ב-20:00 את המנדט להרכבת ממשלה ליו"ר כחול לבן בני גנץ. וזאת אחרי שמנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי, ערך אמש שיחות עם נציגי כל סיעות הכנסת וביקש מענה באשר לעמדתם בנוגע למועמד שאליו יעבור המנדט.

בתוך כך, שר החינוך פרץ מציע לתווך ולגשר באופן אישי בין נתניהו ובין גנץ, על מנת להקים ממשלת אחדות רחבה. פרץ מקיים קשרים קרובים עם שניהם. כך על פי דיווח ברשת ב'.

כמו כן, מודים אנשיו של פרץ שלאחרונה פנו אליהם שליחים מטעמו של גנץ והציעו להם להצטרף לקואליציה בלי האיחוד הלאומי – אך ההצעה נדחתה.

מקורבי גנץ טוענים כי "הוא יהיה ראש הממשלה השאלה מה יהיה המחיר. בני לא אמר שלא יישב עם נתניהו, אלא אמר שלא יישב עם נתניהו תחת כתבי אישום. גם בני מבין שבלי נתניהו אין ממשלה".

הם אף תקפו את ליברמן בראיון ל'ישראל היום' וכינו אותו כאחד שאינו יציב בדעתו. "ליברמן אינו אדם יציב ואי אפשר לצפות את המהלכים שלו. אתה לא יכול לדעת אצלו כלום והכל מתהפך אצלו בשניות. אנחנו מנסים כמה שפחות לבנות עליו".

נציין כי על אף התמונות שפורסמו במהלך חג הסוכות בהם נראים פרץ וגנץ כשהם משוחחים במהלך ההקפות בכפר חב"ד, אין לכך השפעה על המערכת הפוליטית ועל דרכם האישית. רפי פרץ אמנם חבר של גנץ עוד מימי הצבא כששירתו יחד ויש ביניהם הרבה כבוד, אך בנושא הפוליטי פרץ קרוב לסמוטריץ׳ ואין שום סיכוי לחיבור שלו עם גנץ.