דובר צה"ל הודיע היום (רביעי) כי במהלך פעילות שגרתית לאבטחת הגבול רחפן נפל סמוך לגבול בצד הלבנוני. זאת לאחר הדיווחים בלבנון לפיהם חיזבאללה הפיל מל"ט השייך לישראל. לפני כחודשיים התרסקו שני רחפנים ישראליים בדרום ביירות

רשת סקיי ניוז בערבית דיווחה הבוקר (רביעי) כי מל"ט ישראלי נפל סמוך לכפר כילא בדרום לבנון. דקות ספורות לאחר מכן לאחר מכן אישר דובר צה"ל כי לפני זמן קצר, במהלך פעילות שגרתית לאבטחת הגבול נפל רחפן של צה"ל סמוך לגבול בצד הלבנוני.

לפני כחודשיים שני רחפנים ישראליים התרסקו בדרום ביירות. לדברי גורם בחיזבאללה ל'הארץ', הם נפלו ברובע השיעי בדרום הבירה הלבנונית, הדאחייה, ואחד התפוצץ והתרסק. אזרחים באזור דיווחו ששמעו פיצוץ, וכתוצאה ממנו פרצה שריפה במקום.

לפי הגורם בחיזבאללה, הרחפן שהתפוצץ גרם נזק לבניין, סמוך למרכז תקשורת של הארגון. עד ראייה אמר כי לאחר הפיצוץ סגרו כוחות חיזבאללה את הרחובות בשכונה שבה פרצה השריפה. הדאחייה נחשב למעוז חיזבאללה בביירות.

בחיזבאללה מיהרו להאשים את ישראל בשליחת המל"טים אך על פי מומחים שבחנו את התמונות שפרסם ארגון הטרור מדובר דווקא ברחפנים מהסוג שאיראן מייצרת.

למחרת התקרית התייחס אליה מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה בנאום שנשא. הוא האשים את ישראל בשיגור הרחפנים, איים בתגובה ואמר כי "עשתה דבר מאוד מאוד מסוכן". הוא טען כי "מדובר בהתקפה הישראלית הראשונה מאז 2006", ואיים: "נגמרה התקופה שבה ישראל יכלה לתקוף בלבנון ולהישאר בטוחה".