צילום: הדס פרוש / פלאש 90

16 שנות מאסר נגזרו על סייען הפיגוע בהר הבית ב-2017

אמג'ד בן מחמד ג'בארין, שהורשע בסיוע לפיגוע בהר הבית בו נרצחו שני השוטרים כמיל שנאן והאיל סתאווי, נשלח היום ל-16 שנות מאסר. ג'בארין הורשע בכך שידע על הכוונה לבצע פיגוע, התאמן עם המחבלים - ואף שיבש ראיות לאחר מעשה

בית המשפט המחוזי בחיפה שלח היום (רביעי) ל-16 שנות מאסר את אמג'ד ג'בארין בן ה-37 מאום אל פחם, מואזין מסגד "אלמלסה" שסייע למבצעי הפיגוע בהר הבית בו נרצחו שני שוטרי משטרת ישראל, כמיל שנאן והאיל סתוואי. בפיגוע נפצעו שני שוטרים נוספים ומספר שוטרים סבלו אחר כך מחרדה.

ג'בארין לא נסע עם שלושה המפגעים לירושלים, אבל הוא עזר להם להסתיר באלמלסה את כלי הנשק והתחמושת שהכינו לקראת הפיגוע, הוא נכח באימוני ירי שלהם בהרים ליד אום אל-פחם, הסיע אותם אל ההסעה לירושלים ביום הפיגוע והעלים ראיות לאחריו.

הוא הואשם בשורת עבירות חמורות: סיוע לרצח, סיוע לחבלה של ממש, פעולה בנשק למטרות טרור (הובלה והחזקה), שיבוש מהלכי משפט וקשר לפשע. "הנאשם סייע לגרימת מותם בכוונה תחילה של שני בני אדם ולחבלות של ממש לשניים נוספים, בכך שעשה מעשים כדי לאפשר את ביצוע הפיגוע, להקל עליו או לאבטח אותו, וכן כדי למנוע את תפיסת המבצעים ולתרום ליצירת תנאים לשם עשיית הפיגוע", נכתב בכתב האישום.

שכיב שנאן, אביו של כמיל, אמר בבית המשפט: "זה עונש לא מידתי, בית המשפט ניסה לסייע לרוצח הבא שמתכונן עכשיו באום אל-פחם לעשות עוד פיגוע בירושלים. צריך להרוס את הבתים של כל המחבלים וגם של המחבל הזה. צריך למנוע את זכויותיו בביטוח הלאומי. צריך לעשות חקיקה של עונש מוות למחבלים".

בנוסף לעונש המאסר, נגזרו על ג'בארין עונשי מאסר על תנאי ולמעלה מחצי מיליון פיצויים למשפחות הנפגעים בפיגוע.

2 תגובות

כל עוד שערבים יעשה פיגוים אצל היהודים ויעשה אצלם תעמולה להרוג יהודים בין עם זה ביו"ש ובין עם זה ערבים ישראלים, אז יהיה אפשר לטפל בההריגות בניהם בצפון…! בשניה שמלמדים להרוג יהודים ומראים להם כל הזמן סירטונים של הריגות יהודים, אז בשניה שיש להם איזה מריבה בניהם אז הערבי הק
הרוצח לא מבחין בין יהודי לערבי, !!!
אבל ב"ה שהם הורגים את אחד את השני ויעזבו את אחינו בני ישראל.

דרוזי שמשרת בצה"ל/מגב יש לו את אותו דין של יהודי שמשרת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *