לדברי הח"כ החרדי, "אם בני גנץ לא היה מחובר לשני בריונים ליברמן ולפיד שהחליטו להחרים את היהודים חובשי הכיפות, היה אפשר לבחון שותפות איתו". עוד הוסיף, "המשחק הפוליטי מאפשר בינתיים לשלטון הפקידים לשלוט פה כבמדינה דיקטטורית"

ח"כ ישראל אייכלר לא פוסל אפשרות לפירוק הברית ראש הממשלה, "יהדות התורה היא בגוש שהסמיך את נתניהו לנהל משא ומתן כגוש, אבל אנחנו לא שפוטים שלו. הוא לא שאל אף אחד מה להציע לגנץ. כשתבוא הצעה רצינית ניגש לגדולי ישראל לשאול מה לעשות. המתווה שנתניהו הביא לגנץ שכולל את מתווה הסטטוס קוו ועוד עניינים אחרים היה משחק שחמט בלבד".

בראיון ל'קול ברמה' אמר, "אם בני גנץ לא היה מחובר לשני בריונים ליברמן ולפיד שהחליטו החלטה מאפיונרית להחרים את היהודים חובשי הכיפות, שלא יהיו בממשלה, היה אפשר לבחון שותפות איתו. אבל כרגע ליברמן ולפיד קשרו קשר נגד הציבור הדתי בארץ הקודש, הוא חייב להתנתק מהם. זה משהו שלא היה יכול לקרות במדינה אחרת בעולם. יש מספיק אמריקאים ואירופים, שלא רוצים יהודים במימשל. הם לא יעיזו להגיד את זה וליישם את זה בפועל".

עוד הוסיף כי, "תרשה לי לא להתרגש מהחכי"ם הערבים שצועקים 'ליסטים אתם שכבשתם' יותר מאויבי היהדות שמכריזים מלחמה נגד התורה שבזכותה אנו כאן ונגד כל החרדים והדתיים. מי שמכריז שהוא לא רוצה את הדתיים ומחרים ציבור שלם, הוא בדיוק כמו איימן עודה ואחמד טיבי. רק בזכות התורה אנחנו כאן, אחרת אין לנו תשובה לטענה של ליסטים אתם שכבשתם".

בהתייחס למצב התחבורה הציבורית במגזר החרדי אמר כי, "שר התחבורה סמוטריץ' רוצה לשפר את התחבורה. ברוך השם ישבנו אתו והיה שיפור בחול המועד בקווים לכותל. אבל הוא לא יכול. הפקידים לא יתחשבו בו כשאין ממשלה נבחרת. גם הכלכלה עלולה לקרוס. אלו אנשי עסקים עולמיים ירצו להתעסק עם מדינה שהמערכת הפוליטית שלה תקועה".

אייכלר העביר ביקורת חריפה על הגורמים המקצועיים ואמר כי, "המשחק הפוליטי שמשתק את הדמוקרטיה מאפשר בינתיים לשלטון הפקידים והשופטים והמשפטנים ואנשי העסקים לשלוט פה כבמדינה דיקטטורית. מי שנופל לידיים של הפרקליטות או של פקידי שלטון ברווחה או במס הכנסה או בבנקים או כל גוף אחר אין לו נציגים נבחרים שיגנו על זכויות האדם מול הדיקטטורים. כבר יותר מחצי שנה שהוועדה לפניות הציבור למשל סגורה וועדות הכנסת מנותקות. השלטון הרודה בעם לא חייב חשבון לאף אחד מנציגי העם בכנסת ובוועדותיה".