ראש המועצה האזורית שומרון שוחח עם ראש המנהל האזרחי, שרים וחברי כנסת, בבקשה שיתערבו לטובת הפלסטיני לשעבר שהתגייר ונעצר על ידי הרשות הפלסטינית ועובר התעללות בכלא הפלסטיני. "זה עניין הומניטרי יהודי מהמדרגה הראשונה"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שוחח אתמול עם ראש המנהל האזרחי, וכן עם שרים חברי כנסת, וביקש מהם להתערב לטובת הפלסטיני לשעבר שהתגייר ונעצר על ידי הרשות הפלסטינית ועובר התעללות בכלא הפלסטיני. לדברי דגן, "יש לדרוש מהרשות הפלסטינית לשחרר אותו מיידית. ואם הדבר הזה לא יתבצע יש לצאת למבצע צבאי לשחרר אותו".

עוד הוסיף כי, "מדובר ביהודי שעובר עינויים בכלא הרשות הפלסטינית רק משום שהוא יהודי. על המנהל האזרחי להתערב ולהביא לשחרורו. העובדה שהוא היה מוסלמי פלסטיני בעברו לא רלוונטית. אם היה מדובר באזרח צרפתי שהתגייר ומוחזק בכלא הרשות הפלסטינית בשל יהדותו, לא היינו מתערבים כדי לשחררו? זה עניין הומניטרי יהודי מהמדרגה הראשונה. לא נוכל להסתיר פנינו מהסבל שלו ומהסבל של משפחתו".

אמש דווח ב'ווינט' כי פלסטיני לשעבר שהתגייר לאחרונה בבית דין של מרן הגר"נ קרליץ זצוק"ל, עצור בידי הרשות הפלסטינית מזה 15 ימים וחווה שם התעללות קשה. היהודי הטרי הוא במקור מחברון ובערב יום הכיפורים נסע לפגוש את אחד מתשעת ילדיו, שנותרו כולם מוסלמים, כמו גם רעייתו.

על פי הדיווח, במהלך המפגש המשפחתי שהתקיים על קו התפר בין שטח B לשטח C, נחטף לתחנת המשטרה בחברון. יצוין כי, גיורי בית הדין של הרב קרליץ הם פרטיים, אך מוכרים על ידי הרבנות הראשית ועל ידי בג"ץ. הפלסטיני שהתגייר אחרי לימוד ממושך בישיבת "מכון מאיר" בירושלים, טרם הספיק להשלים את הליך ההכרה על ידי הרבנות הראשית ולכן אינו אזרח ישראל.