לוין, אלקין וטורבוביץ'. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אחרי שגנץ יקבל את המנדט: פגישת משא ומתן מחר בין כחול לבן לליכוד

לקראת קבלתה המנדט מהנשיא: צוות המשא ומתן של כחול לבן הזמין את צוות המשא ומתן של הליכוד לפגישה מחר. הליכוד על פגישת ראשי הימין: "סוכם שהשרים יריב לוין וזאב אלקין ימשיכו לייצג את גוש הימין בכל משא ומתן עתידי עם כחול לבן"

לקראת קבלת המנדט באופן רשמי הערב מנשיא המדינה, צוות המשא ומתן של כחול לבן הזמין את צוות המשא ומתן של הליכוד לפגישה מחר, כך נמסר מטעם המפלגה. בליכוד הודיעו שייענו להצעה להיפגש, "ראש הממשלה נענה לפניית כחול לבן לפגישה עם צוות המשא ומתן מחר אחרי הצהריים", נמסר בתום פגישת ראשי בלוק הימין-חרדים.

עוד נמסר בתום פגישת נתניהו עם שותפיו כי, "בפגישה סוכם שהשרים יריב לוין וזאב אלקין ימשיכו לייצג את גוש הימין בכל משא ומתן עתידי עם כחול לבן. ראש הממשלה חזר על קריאתו לאמץ את מתווה הנשיא להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה, שהיא הממשלה הנחוצה לישראל בעת הזאת".

יו"ר הבית היהודי, השר רפי פרץ אמר בסיום הפגישה בלשכת ראש הממשלה כי "הבלוק הדוק, חזק. יש לנו שני נציגים של כל הבלוק והם אלקין ולוין. מצפה שתהיה היענות ושנבנה ממשלת אחדות". פרץ עדיין מציע את שירותיו כמתווך בין נתניהו וגנץ, אך עכשיו מציין שלא יגיע לפגישה עם כחול לבן.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש מוקדם יותר במשרד ראש הממשלה עם ראשי מפלגות בלוק הימין-חרדים, שעות לפני שיו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ יקבל רשמית מהנשיא את המנדט להרכבת הממשלה. יו"ר שס השר אריה דרעי שנהג להיעדר מהפגשות האלו ולשלוח את אריאל איטאס, משתתף בפגישה לצידו. יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני נאלץ להיעדר מהפגישה מסיבות אישיות.

יו"ר יהדות התורה סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר לכלי התקשורת בכנסתו לפגישה, במענה לשאלה אם יסכים להיפגש עם גנץ, "אם כחול לבן תזמן אותנו לפגישה – אשלח את שליחיי, יריב לוין וזאב אלקין. לא אפגש עם כחול לבן בארבע עיניים". במענה לשאלה אם החרם על לפיד עדיין בתוקף, השיב כי, "יש לי הסכם עם ראש הממשלה, מה שאמרתי הכל קיים".

השרה לשעבר ח"כ איילת שקד מ'הימין החדש' אמר בכניסה למשרד ראש הממשלה כי, "גוש הימין חזק ויציב, ככל שיבינו את זה בכחול לבן יותר מהר, יחסך זמן יקר לכולנו". בהתייחסות למגעי הפשרה שמקיימים מתווכים שונים, בהם יו"ר הבית היהודי רפי פרץ, אמרה כי, "אמרנו באופן חד משמעי שאינו משתמע לשתי פנים, לדבר בוודאי אפשר, משא ומתן זה אך ורק עם צוות הגוש".

יו"ר הימין החדש ח"כ נפתלי בנט נתן הצרה לתקשורת בפתח פגישת ראשי בלוק הימין ואמר, "אזרחי ישראל סיימו את חופשת החגים וחזרו לעבוד, אבל נראה שרק הפוליטיקה עדיין בחופשה. אנחנו נעשה הכל כדי להקים ממשלה רחבה ולמנוע בחירות נוספות. אזרחי ישראל לא יסלחו למי שיוביל לבחירות בפעם השלישית".

כזכור, הנשיא רובי ריבלין צפוי להעניק הערב בשעה 20:00 את המנדט להרכבת ממשלה ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ. וזאת אחרי שמנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי, ערך אמש שיחות עם נציגי כל סיעות הכנסת וביקש מענה באשר לעמדתם בנוגע למועמד שאליו יעבור המנדט.

7 תגובות

שקרניהו למעשיהו

עם קצת שוחד תארגן לך חדר עם חיים כץ מהליכוד

לאחרונה אריה ומשה לא נפגשים…

בני גנץ עומד להקים ממשלה בעשרה ימים הקרובים. הם אנשים מאד אדוקים ושומרי דת , הדת שלהם היא מצוה אחת ויחידה :"הורדת נתניהו" ונל זה הם נבחרו , הם אינם מעוניינים בגיוס חרדים ואינם מעוניינים בנושאי כלכלה ובטחון , את מצוות הדת שלהם הם עומדים לבצע , הם בימים הקרובים יציעו לחרדים לגנוז את כל נושא הגיוס ל-70 שנים , תמורת הורדת נתניהו .

עם החרדים יהו חכמים הם יקחו את זה בשני ידים.

666 מבפרו של השטן . יהיר וגנץ וגם אתה לכלא על כל הגניבות שלא נחקרו . אלו הם חייך האומללים

666 אתה חולה נפש מוגדר שונא כיהיר וגנץ ללא סיבה . אתה כנראה נהנה מעוגת הגניבה של ה 50 מליון שגנב במרמה . ולכן אתה תוקף . טיפש

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *