אבי דיכטר נפרד לאחר השבעת הכנסת מתפקידו כיו"ר ועדת חוץ וביטחון לטובת חה"כ גבי אשכנזי מ'כחול לבן'. כעת הודיע נתניהוכי הח"כ מהליכוד יחליף את ח"כ לשעבר אלי בן דהן שכיהן בתפקיד כ-4 וחצי שנים. דיכטר: "שמח על ההזדמנות להוסיף עוד לבנה לחומת הביטחון של ישראל"

חבר הכנסת אבי דיכטר שכיהן בעבר כראש השב"כ ימונה לסגן שר הביטחון, כך החליט היום (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו. המינוי מגיע לאחר שדיכטר סיים את תפקידו כיו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שעברה לח"כ גבי אשכנזי מכחול לבן. את התפקיד מילא במשך הארבע וחצי שנים האחרונות חבר הכנסת לשעבר אלי בן דהן.

חה"כ דיכטר כתב לאחר פרסום הידיעה בחשבון הטוויטר שלו: "אני מודה לראש הממשלה נתניהו על האמון", הח"כ מהליכוד הוסיף: "זוהי תקופה ביטחונית מאתגרת למדינת ישראל ואני שמח על ההזדמנות להוסיף עוד לבנה לחומת הביטחון של ישראל, בהובלת ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו".

לפני כשלושה שבועות סיים ח"כ אבי דיכטר את תפקידו כיו"ר ועדת החוץ והביטחון, זאת אחרי שלוש וחצי שנים בתפקיד. בדברי הפרידה אמר דיכטר למחליפו מכחול לבן – ח"כ גבי אשכנזי: "תודה רבה. אם אני יכול לתת עצה, ועוד נשב שנינו, עצתי היא עזוב את המילה 'זמנית', זה רק סטטוס בתקנון הכנסת, אבל ברגע שמתחילים לעבוד אתה מוצא את עצמך עוסק בקרביים הכי בעייתיים שאפשר לדעת".

היו"ר הפורש הוסיף: "יש פה סביב השולחן היסטוריה ביטחונית מרשימה, וכולם גילו שזה שונה להופיע בפני הוועדה ולפקח על מי שמופיע. זה פורום יוצא מהכלל, שהוא יתרון עצום והאתגרים, כולנו מבינים היטב לאן זה יכול ועלול להתפתח, אבל גם ההזדמנויות שלנו". בסיום דבריו אמר: "אני מאחל לך המון בהצלחה ואל תהסס לשאול כל דבר, ומעבר לזה יש פה את צוות הוועדה, אנשים מאוד מיומנים ומנוסים, שהם מכפיל כח רציני. תודה רבה לכולם על המילים החמות והמון בהצלחה".

עם השבעת הכנסת בתחילת החודש הודיע חה"כ לשעבר אלי בן דהן על סיום תפקידו כסגן שר הביטחון: "אני מסיים היום ארבע וחצי שנים כסגן שר הביטחון בהן זכיתי לראות מקרוב את העשייה הביטחונית האדירה ואת המסירות למען ביטחון ישראל". כתב בן דהן בפוסט בדף הפייסבוק שלו והוסיף: "לא קלה הייתה דרכי. עוף מוזר עם זקן לבן בתוך הליבה הביטחונית הישראלית שלקח לה זמן לעכל אותי ולעבוד איתי יד ביד".