דרעי: "לא מסרב לפגישה עם גנץ – מרגיש לי שהוא רוצה ממשלה איתנו"

יו"ר ש"ס התייחס לשיחתו אמש עם יו"ר כחול לבן: "אין טעם עכשיו לעשרות פגישות, הם צריכים לקבל החלטה מנהיגותית". דרעי שיבח את גנץ, אך הוסיף כי "הבעיה שהוא לא קובע לבד במפלגה. לפיד עוצר אותו מלהקים ממשלה שטובה למדינת ישראל"

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי התייחס בוקר לשיחה שקיים אמש עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, לאחר שזה קיבל את המנדט מהנשיא: "אני לא סירבתי לגנץ בפגישה, אמרתי לו שהצוות שלנו לניהול המו"מ זה אלקין ולוין. כבר בזבזנו 28 ימים קריטיים בגלל 'כחול לבן' לאחר שנתניהו קיבל את מתווה הנשיא ככתבו וכלשונו. אין טעם עכשיו לעשרות פגישות, הם צריכים לקבל החלטה מנהיגותית".

בראיון ל'גלי צה"ל' שיבח דרעי את גנץ, אך תקף את שותפיו: "לא מכיר את גנץ מקרוב אבל מרגיש לי שהוא רוצה את ממשלת האחדות איתנו יחד. הבעיה שהוא לא קובע לבד במפלגה, הוא חבר בתוך מפלגה שקמה בלילה בסביון ויש שם כמה מושכים בחוטים. לפיד עוצר אותו מלהקים ממשלה שטובה למדינת ישראל, חד משמעית".

בראיון ל'רשת ב' הסביר דרעי את חברותו בבלוק ה-55, אך טען כי לזאת לא המניעה להקמת ממשלת אחדות רחבה. "אני לא ממשכן את המפלגה אצל נתניהו, זה רצון הבוחרים שלנו. מה שמצביעי ש״ס רוצים זה ממשלה בראשות נתניהו. כל מי שיודע ומעורב יכול לספר מה עשיתי בחודש האחרון כדי להקים ממשלת אחדות".

לדבריו, "בלוק ה-55 שהייתי ממקימיו הוא הצעד החשוב ביותר להקמת ממשלת אחדות. אין שום סיבה בעולם שנתניהו לא ימשיך לשמש כראש ממשלה ולהיות הראשון ברוטציה. אנחנו לפני קבלת החלטות חשובות ולביבי יש את הניסיון. העם חושב שנתניהו צריך להמשיך – 2 מיליון אנשים רצו אותו".

על ידידו לשעבר, יו"ר ישראל ביתנו אמר, "איווט ליברמן חיפש בכוח להפיל את נתניהו. חוק הגיוס לא עניין אותו. כל מה שהיינו מסכימים למחרת הוא היה מחפש משהו אחר הרי ישבתי איתו למצוא פתרונות לכל דבר. אני לא החרמתי אף אחד, בנתיים מי שמכריז 3 פעמים ביום שלא תקום ממשלה עם חרדים זה אותו ליברמן".

עוד טען כי ניתן להקים ממשלת אחדות רחבה בלעדיו, "איווט ליברמן לא לשון מאזניים. הוא לא תורם בשום צורה. בממשלת אחדות לא צריך אותו ובממשלת מיעוט הוא לא יהיה בפנים. המנדטים שלו פועלים רק למטרה אחת: לשיסוי ולקרע בעם. בגללו גנץ ואנשיו היו צריכים להיגרר לקמפיין נגד החרדים".

5 תגובות

דרעי חלש. מה קרה

מלך .
חכם מנוסה פיקח ואיש ביצוע נדיר

נשמע כאילו דרעי התחיל להבין שביבי הוא סוס מת.

אריה צריך ביבי חזק

אריה צריך ביבי חזק.
ישראל צריכה ביבי חלש….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *