כוחות מג"ב ועובדי המינהל האזרחי הגיעו ליישוב על מנת להרוס מבנים בלתי חוקיים. בנוסף, חולקו היום צווי הריסה למבנים בגבעת "קומי אורי", בה התרחש אירוע יידוי אבנים לעבר כוחות הביטחון בסוף השבוע. בהנהגת המאחז תקפו את ההחלטה

כוחות משמר הגבול והמנהל האזרחי הרסו הבוקר (חמישי) שני צריפי עץ בגבעת "שבח הארץ" הסמוכה ליצהר. המבנים לא שימשו למגורים. בין היתר הוחרם על-ידי הכוחות גם ציוד רב הכולל שולחנות, ספסלים, כלים ועוד. לא נרשמו אירועים חריגים והכוחות עזבו את המקום. האזור עלה לכותרות בעקבות שורת מעשים אלימים קשים נגד לוחמי צה"ל ומשמר הגבול מצד מתנחלים ובני נוער שמגיעים למקום ממקומות שונים.

בתוך כך, חולקו היום צווי הריסה למבנים בגבעת "קומי אורי", בה התרחש אירוע יידוי אבנים לעבר כוחות הביטחון בסוף השבוע. בהנהגת המאחז תקפו את ההחלטה, והגדירו אותה כ"תג מחיר אלים, הפוגע במאמצי היישוב להשבת השקט". עוד מסרו: "היישוב הביע את עמדתו הנחרצת נגד הפגיעה בחיילים ודווקא משום כך, ההחלטה להרוס מבנים כאקט של ענישה, היא התנהלות דורסנית ופסולה. צעד כזה, רק מלבה את הרוחות, במקום להרגיע אותן".

בתקרית שאירעה לפני ארבעה ימים יידו מתיישבים ביצהר אבנים לעבר לוחמים ופצעו חייל באורח קל. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי המתפרעים גם ניקבו את גלגלי הרכב בו נסעו החיילים. בהפרות הסדר השתתפו כ-30 מתיישבים. לוחם צה"ל, שנפצע באורח קל בתקרית, קיבל טיפול רפואי במקום ולא נזקק לאשפוז.

בצה"ל התייחסו לתקרית: "הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה. צה"ל מגנה בכל תוקף אלימות פיזית ומילולית כלפי משרתיו ורואה אירועים מסוג זה בחומרה רבה".