אילוסטרציה. צילום: משה שי / פלאש 90

חברה ישראלית איתרה תוכנה זדונית בנמל תעופה באירופה

בעקבות מידע שנמסר מחברה ישראלית לרשויות באירופה נמנעה תקיפת סייבר בנמל תעופה בינלאומי. החברה שזיהתה את האיום היא חברה ישראלית שמפתחת מערכות לאימון וסימולציה להגנה מהתקפות סייבר שעלולות להתרחש

נמנעה תקיפת סייבר בנמל תעופה בינלאומי באירופה בעקבות מידע שנמסר מחברה ישראלית לרשויות במדינה. על פי הדיווח, ברחבי הטרמינל אותרו תוכנות שהיו עלולות לגרום לשיבוש הפעילות עד כדי השתקתו המוחלטת וזאת על ידי פגיעה בזרימת החשמל ברחבי שדה התעופה וכן בכלי התחבורה הפועלים בו לרבות רכבות. על פי ההערוכת, התוכנה הזדונית הותקנה בכמחצית מהמחשבים בטרמינל.

החברה שזיהתה את האיום כאמור היא חברה ישראלית בשם "סייברבייט" שמפתחת מערכות לאימון וסימולציה להגנה מהתקפות סייבר שעלולות להתרחש. "סייברביט" הינה חברת בת של אלביט מערכות המייצרת מגוון רחב של טכנולוגיות מתקדמות, אלקטרוניות ואלקטרו-אופטיות משולבות עבור השוק הביטחוני ברחבי העולם.

פרצת האבטחה זוהתה בעזרת תוכנת ניתוח התנהגותי במהלך התקנת מערכת גילוי איומי סייבר, שמבוססת על ניתוח התנהגותי (Cyberbit EDR).

התוכנה שהתגלתה ברחבי הטרמינל בעת תרגול ואימון, משמשת כתוכנת כרייה זדונית בשם "Crypto miner" שמוכרת מעל שנה בתחום אבטחת המידע. התוכנה מאפשרת לחדור לרשתות בארגונים גדולים, לגנוב מהם מידע – ולחבל בפעולה תקינה של מערכות המחשב במספר רב של דרכים.

בחברה אמרו ל'ערוץ 12' כי פעילות התוקפים שעומדים מאחורי התקנת התוכנה הייתה חמקנית ומתוחכמת ונועדה לסייע לעקוף את מערכות ההגנה. על כן ממליצים בסייברביט לארגונים רגישים שלא להסתמך על מערכות אנטי-וירוס למטרת הגנה מהתקפות סייבר ולהשלים אותן עם מערכות אינטליגנציה מלאכותית וניתוח התנהגותי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *