צילום: פלאש 90

דרעי: "הכל אפשרי אם לפיד יסכים לשבת איתנו על בסיס שמירת הסטטוס קוו"

יו"ר ש"ס מעריך: "רוב הסיכויים שנלך שוב לבחירות". על ליברמן: "מיותר בכל קואליציה". על הוויתורים: "לא נתפשר במו"מ בנושאי דת ומדינה, אני יכול להתפשר על תיקים". ממשלת מיעט? "תשכחו מזה שהחרדים יזחלו לממשלה כזו"
 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר הערב באופן רשמי כי שס הסירה את החרם מיו"ר יש עתיד יאיר לפיד וכי בכוונתה להפר את הבטחת הבחירות שנתנה בנושא. "אמנם אמרנו לפני הבחירות שלא נשב עם לפיד, אבל תוצאות הבחירות ברורות. אנחנו כפופים למרן ראש הישיבה ודבריו מחייבים אותנו. הכל אפשרי אם לפיד יסכים לשבת איתנו על בסיס שמירת הסטטוס קוו", כך דרעי בראיון ל'קול ברמה'.

מנגד, את ידידו לשעבר, יו"ר ישראל ביתנו, תקף בחריפות. "ליברמן מיותר בכל קואליציה, גם כחול לבן מבינים זאת. אין שום יתרון שהוא נותן, הוא משקולת לכל ממשלה. גם באחדות הוא לא תורם כלום, רק גורם קשיים בחרמות שלו, ורוצה את תיק הביטחון. הוא בלחץ כי הוא מבין שהוא מיותר, ולכן מדברר את עצמו כל הזמן".

"לא נתפשר במו"מ הקואליציוני בנושאי דת ומדינה. זו ממשלה שלא יכולה לעשות מהפכות. אני יכול להתפשר על תיקים, לא על עניינים הלכתיים. לציבור החילוני לא חסר כלום, אנחנו לא כופים עליו. יש כאן מתירנות אדירה, ואנחנו דואגים לקצת צביון יהודי במדינה". בראיון ל'קול חי' הוסיף כי, "קראתי בתקשורת היום שאני דרשתי לאסור בחוק תחבורה ציבורית בשבת, זה לא נכון כי אין מול מי לנהל עכשיו מו״מ, זה פשוט לא מעשי בימים אלו".

השר הבכיר העריך כי, "רוב הסיכויים שנלך שוב לבחירות, למרות שזו הפקרות ביטחונית וכלכלית. אם תהיה מערכת בחירות נוספת – התוצאה תשתנה, מפני שהציבור הימני שהוא הרוב רואה כעת בדיוק מי זה כחול לבן ומי זה ליברמן". לטענתו, "אני לא חושב שיש סיכוי לממשלת מיעוט. זו תהיה התאבדות עבור גנץ. מי שחושב שזה יגרום להדחת נתניהו טועה, זו המתנה הכי טובה לנתניהו. הוא יהפוך למושיע הימין. תשכחו מזה שהחרדים יזחלו לממשלה כזו. זו תהיה ממשלה קצרת ימים"

הוא שב וקרא לגנץ לקבל את הצעת הנשיא, "בני גנץ הוא איש ראוי ברמה האישית, הוא מסורתי באמת – לא משחק, עם אישיות ותכונות. אבל יש לו עוד הרבה מה ללמוד מנתניהו, בכישרון וביכולות. המתנה הכי טובה שהוא יכול לקבל, זה להיות שנה ליד נתניהו וללמוד ממנו. אנחנו מציעים לגנץ חלוקה שווה בממשלה ובקבינט, גם אם הוא יגיע בלי לפיד. אבל אני מאמין שצעד כזה יכול להיות רק אם בוגי יעלון וגבי אשכנזי יתמכו בו".

דרעי הסביר את החיבור לגוש ה-55, "הציבור שלנו הרבה יותר מחובר לנתניהו ולימין. ׳הליכוד׳ היה שותף שלנו במשך שנים רבות. תזכרו ש-2 מיליון איש רצו אותנו יחד בקלפי ולפי ההסכם כל הגוש מקימים יחד את הממשלה. מישהו יכול לדעת מה יהיה עוד תקופה עם מפלגת ׳כחול לבן׳?". עוד הוסיף כי, "גוש ה-55 אמנם טוב לנו, אבל גם לליכוד. אם כל מפלגה הייתה מנהלת מו"מ קואליציוני לבד, הליכוד היה יכול למצוא את עצמו באופוזיציה".

כתבות קשורות

יוסֵף אוּשְׁפִּיזִי עִילָאִי • עריכת השולחן לכבוד האושפיזין בחצה"ק דאראג
לְמַעַן רַחֲמֶיךָ הָרַבִּים • האדמו"ר מזוטשקא בנענועים
שר הבריאות: "מי שלא מתחסן נגד הקורונה ומסרב לקבל טיפול זה דבר שקשה לקבל"
דַּלֹּתִֽי וְלִֽי יְהוֹשִֽׁיעַ • האדמו"ר מווערצקי בנענועים
אוֹצְרוֹת הַחֵן • הושענא רבא ושמחת תורה • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
דיווח: בצבא בודקים אפשרות שהלוחמים שנפגעו הלילה באזור ג'נין נפצעו מאש צה"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני שמחת תורה להורדה ולהדפסה
למה הנשים פטורות ממצות סוכה • הרב פנחס זביחי • צפו
הותר לפרסום: קצין צה"ל ולוחם מיחידה מיוחדת נפצעו הלילה במבצע בשומרון
תם עידן מרקל: הבחירות לבונדסטאג בגרמניה נערכות היום
זריקת עידוד: מחקר בינלאומי מגלה כי החיסון לשפעת מסייע גם מול הקורונה
דיווח: קציני משטרה העבירו מידע פנימי לוועדת החקירה לאסון במירון
זינוק במספר החולים במצב קשה והמונשמים; 7 נפטרו אתמול
שמחת בית השואבה בהיכל ביהמ"ד תורת חכם • תיעוד
ליפא שמלצר מפתיע בנעימה ערבית עם קליפ שצולם בעיראק: "גמרא במנגינה"
חסד ד' מתחיל עוד בעת הצרות • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
אושפיזא דיוסף בחצה"ק פוריסוב • גלריה
חב"ד על הפסנתר: אחיה אשר כהן אלורו עם ניגון להקפות

7 תגובות

 1. אבי היקר , לילדינו נסביר שאין לנו קשר עם יהודים שאין שומרי תורה ומצוות לא מימין ולא משמאל , כשצריך למנוע חילול ה' ושאר עברות הולכים איתם , ולא כי יש לנו משהו משותף עם ביבי או עם גנץ ואיפה שנעשה הכי הרבה כבוד שמים שם נהיה.

 2. לדעתי אפשר להכתיר את רבי אריה למנהיג הפוליטי של הציבור החרדי כולו.
  שם בכיס הקטן את ליצמן עם הברוגז שהוא עושה עם כל מי שלא בא לו טוב בעין.
  רבי אריה חזק ואמץ אנחנו איתך!!!

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו